VALİ KARAHAN'DAN ŞAMPİYONA ÖDÜL

VALİ KARAHAN'DAN ŞAMPİYONA ÖDÜL

Naim Süleymanoğlu anısına düzenlenen Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Mehmet Avcıl, Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından ödüllendirildi.

Naim Süleymanoğlu anısına düzenlenen Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Mehmet Avcıl, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti. Şampiyon halterciyi makamında kabul eden Vali Karahan, halterciye çeşitli hediyeler vererek Denizli’nin adını Türkiye’de duyurduğu için teşekkür etti. Başarının disiplinli ve özverili çalışmayla elde edilebileceğini vurgulayan Vali Karahan, Türkiye’nin ve Türk bayrağını dünya çapında duyurması temennilerinde bulundu.

HEDEF; AKDENİZ OYUNLARI
Türkiye Halter Federasyonu tarafından organize edilen eski Olimpiyat Şampiyonu merhum Halterci Naim Süleymanoğlu anısına düzenlenen Büyükler, Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’na katılan Denizlili Milli Halterci Mehmet Avcıl, koparmada 131 kg, silkmede 160 kg, toplamda ise 291 kg kaldırarak büyükler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Son 1,5 yılda 7. kez farklı kategorilerde Türkiye Şampiyonu olan Avcıl, bundan sonraki hedefinin 22 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde İspanya’da yapılacak olan Akdeniz oyunları olduğunu belirtti. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER