VALİ RECEP YAZICIOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ 'KARDEŞİM DE GİYSİN' DEDİ

VALİ RECEP YAZICIOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ 'KARDEŞİM DE GİYSİN' DEDİ

Denizli Merkezefendi İlçesi’nde eğitim hizmeti veren Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu anlamlı bir proje başlattı. ‘Kardeşim de Giysin’ isminin verildiği projede; okul içerisindeki odada toplanan kullanılabilecek kıyafetler, okulda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler tarafından kimse görmeden alınabiliyor.

Denizli Merkezefendi İlçesi’nde eğitim hizmeti veren Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, anlamlı bir projeye imza attı. ‘Kardeşim de Giysin’ isminin verildiği projede; kullanılabilir vaziyetteki kıyafetler, okulda oluşturulan boş bir odada toplanıyor. Veliler ve halktan toplanan kıyafetler, yıkanıp ütülendikten sonra okulda öğrenim gören ve ihtiyaç sahibi öğrenciler tarafından kimse görmeden alınabiliyor. ‘Bir elin verdiğini diğer el duymamalı’ sözünden yola çıkarak başlatılan proje kapsamında oluşturulan oda; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından açıldı. Proje hakkında bilgiler aktaran Okul Müdürü Feyzullah Öselmiş; “Bu sene okulumuzda öğrencilerimizin ve velilerimizin katkılarıyla bir odada bu projeyi uygulamaktayız. Bu projenin amacı; çocuklarımız çok hızlı büyüdükleri ve kısa zamanda dış kıyafetleri eskidiği için kıyafetleri bu odada toplamak, temizlettikten sonra ihtiyaç sahibi ailelere ulaşımı sağlamak. Yardım kampanyamızdan okul öğrencilerimiz yararlanabiliyor. Temiz olmasını önemsiyoruz.  Tüm halkımızdan projemize destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

“EĞİTİM EVDE BAŞLAR OKULDA DEVAM EDER”
Projenin mimarı olan Okul Müdür Yardımcısı Hilal Bilgetekin ise şunları aktardı: “Projemizin destekçileri de faydalananlar da velilerimiz. Biz okul olarak projeyi anlatan kapsamlı bir broşür hazırladık. Bütün öğrencilerimizle de bunu ilettik. Onların desteğiyle giyilmeyen ancak giyilir vaziyette olan giysileri bana ulaştırıyorlar. Ben öğrencilerimizin yaş gruplarına, kıyafetin kullanılabilirliğine göre ayırıp bu odaya yerleştiriyorum. Bu oda okulumuzun açık olduğu saatler içerisinde açık kalıyor. İhtiyacı olan velilerimiz kimseye sorma ihtiyacı olmadan ihtiyacı kadar kıyafeti alabiliyorlar. Karşılıklı bir paylaşım oluyor. ‘Eğitim evde başlar okulda devam eder’ anlayışıyla projemizi yürütüyoruz. Bütün velilerimizi de bu projeyi desteklemeye davet ediyorum.”

 

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER