VALİ YARDIMCISI RİFAT ATA'YA YEMEKLİ VEDA

VALİ YARDIMCISI RİFAT ATA'YA YEMEKLİ VEDA

Denizli Valisi Hasan Karahan, 41 yıllık kamu görevinin ardından emekli olan Denizli Vali Yardımcısı Rifat Ata’nın onuruna veda yemeği verdi.

41 yıllık kamu görevinin ardından emekli olan Denizli Vali Yardımcısı Rifat Ata, emekli olma hakkını kazandı. Denizli Valisi Hasan Karahan, Ata için Polisevi’nde veda yemeği düzenledi. Yemeğe; Vali Hasan Karahan’ın yanında, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz ile kurum müdürleri de katıldı.

“YAKLAŞIK 7 AYDIR BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”
Yemekte konuşan Vali Karahan; “Bir meslek büyüğümüzün görevini tamamlayarak alın açıklığı ve yüz akıyla emekli ediyoruz. Kendisinin deneyimleri ve bilgilerinede ihtiyaç duyulduğu anda yardıma geleceğine de inanıyoruz. Yaklaşık 7 aydır birlikte çalışıyoruz. Mülki İdare mesleğinin onurunu herzaman taşımış, milletine, devletine hizmet etmiş bir büyüğümüz. Sağlık ve sıhhat içerisinde bir emeklilik diliyorum. Muğla’ya yerleşiyor, bizim de artık Muğla’ya gittiğimizde uğrayacağımız bir abimiz var. Kendisine ve eşi Hanımefendiye sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yaptığı hizmetler için devletimiz, milletimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum”dedi.

RİFAT ATA KİMDİR?
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1977 yılında mezun  olan Vali Yardımcısı Rifat Ata 1980 yılında Nevşehir’de Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Şanlıurfa/Birecik, Diyarbakır/Bismil, Muğla/Datça ve Kayseri /Develi’de Kaymakamlık, Afyonkarahisar, Yozgat, Konya, Muğla,  ve Kırıkkale’de, Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, 01/12/2016 tarih ve 2016/861 sayılı Kararname ile Denizli Vali Yardımcılığı görevine atandı.

HABER MERKEZİ

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER