Valilik açıkladı! Denizlililer karardan memnun!

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının Denizli’yi kapsamaması, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Valilik açıkladı! Denizlililer karardan memnun!

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırılması uygulanacaktır” dedi. Vali Hasan Karahan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Denizli’de sokağa çıkma kısıtlamasının olmayacağını açıkladı.

Denizli’de yaşayan Yasin Dal, “Ben istenilen bilince hala ulaştığımıza inanmıyorum zaten şu anda gördüğünüz kalabalığı yüzde 50’si bilinçsiz bir şekilde evde sıkıldım diyerek dışarıya çıkan bir kalabalık var. Esasen sıkıntımız bu diğer türlü bilinçli şekilde hareket ettiğimiz zaman zaten bu virüsün kısa sürede kaybolacağından inananlardanım zaten tek sıkıntımız bilinç” dedi.

“ASLINDA ÇIKILMAMASI LAZIM”

Sokağa çıkma kısıtlamasının Denizli’de kaldırıldığını muhabirlerden öğrenen Cihan Arslan, “Hafta sonu dışarı çıkacak mıyız? Aslında çıkılmaması lazım. 1 ay kapatılsa, bu virüs biter. Böyle nereye kadar? ya 1 sene çekeceğiz ya da 1 ay çekeceğiz. Dışarı çıkılsa da çıkılmasa da kimse dinlemiyor buna sıkı bir önlem alınacak bir ay kimse çıkmayacak, ne giriş ne de çıkış bu virüs biter” dedi. sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasının erken olduğunu savunan Işık Kurt, biraz daha bu şekilde devam edilmesinin daha doğru olacağını ve hükümetin aldığı bu karara uymak gerektiğini söyledi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221