“Vatan Partisi, elinde kan olanlardan vazgeçemeyenlerle bir araya gelmez!”

2 Haziran’da yenilecek olan Honaz Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde CHP ile yapılan görüşmeleri değerlendiren Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, “eli Mehmetçiğin kanına bulaşmış bir terör örgütünün uzantılarıyla Vatan Partisi’nin yan yana olması düşünülemez” dedi.

“Vatan Partisi, elinde kan olanlardan vazgeçemeyenlerle bir araya gelmez!”

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, 2 Haziran’da yenilenecek Honaz Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde CHP İl ve Honaz İlçe Örgütü ile yapılan görüşmeler hakkında, parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Vatan Partisi Honaz İlçe Başkanı Mahmut Pak ve Vatan Partisi Honaz Belediye Başkan Adayı Ahmet Gündüz’ün de katıldığı basın açıklamasında konuşan Başkan Kasapoğlu, “Honaz CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı tarafından aranarak görüşme talep edilmiştir. Yapılan görüşmede CHP tarafı, iptal edilen seçimi ancak 1 oy fark ile kazanabildiklerini, yenilenecek seçimde Vatan Partisi’nin oylarına ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle partimizden adayını çekerek, kendilerini desteklememizi talep etmiştir. Partimizin İlçe Başkanı ve Adayımız ise kendileri için hiçbir şey talep etmeyeceklerini, ancak Honaz üreticilerinin sorunlarının çözümü için 3 maddelik öneri sunarak, eğer bunları kabul ederlerse adayımızı geri çekerek, CHP Adayına destek vereceklerini ifade etmişlerdir” dedi.

CHP’ye ‘Halk Çözüm Meclisi’nin kurulması, ‘Honaz Üretici Kooperatifi’nin kurulması ve HDP ile işbirliği yapmayacağı şeklinde 3 maddelik öneri sunduklarını belirten Başkan Kasapoğlu, “Yapılan görüşmeler sonunda CHP tarafı ilk iki maddeyi kabul edebileceklerini, ancak PKK’ nin yasal uzantısı HDP ile işbirliği konusunda bir açıklama yapamayacaklarını ifade etmişlerdir. Vatan Partisi İlçe Başkanı ve Adayımız ise PKK/HDP ile Türkiye’nin hiçbir sorununun çözülemeyeceğini, çünkü zaten kendilerinin sorun olduğunu, terör örgütleri ile arasına mesafe koyamayan hiçbir adayı desteklemeyeceklerini belirtmişlerdir. Bunun üzerine görüşmeler kesilmiştir. Çünkü eli Mehmetçiğin kanına bulaşmış bir terör örgütünün uzantılarıyla Vatan Partisinin yan yana olması düşünülemez” diye konuştu.

“HONAZLI SEÇMENLERİMİZİ VATANDA BİRLEŞTİRMEYE DAVET EDİYORUM”

Seçim çalışmalarına dair de açıklama yapan Başkan Kasapoğlu, şunları aktırdı: “Honazlı seçmenlerimiz, ne 17 yıldır Türkiye’yi borca batıran, ekonomik kriz karşısında çaresizlik içinde çırpınıp duran AKP politikalarına, ne de PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinden medet uman CHP politikalarına mahkûm değildir. Bu çatal çıkmazdır. Çare vardır. Çare; Vatan Partisi’dir. Çare; Vatan Partisi’nin ABD ve piyonlarına karşı Vatan Savaşımızı zafere ulaştırarak, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü sağlama programıdır. Çare; Vatan Partisi’nin ekonomik krize karşı ‘Üretim Devrimi’ programıdır. Çare; üreticinin yeniden efendi olduğu milli bir hükümetin kurulmasıdır. Vatan Partisi Honaz Belediye Başkan Adayı Sayın Ahmet Gündüz bilgisi, birikimi, devrimci karakteri ile umudun adayıdır. Çözümün adayıdır. Üreticinin adayıdır. Honazlı seçmenlerimizi cesur olmaya davet ediyorum. Oylarını umutta, çözümde, vatanda birleştirmeye davet ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER