“VATANDAŞIN ADALETE ERİŞİMİ SİYASET ÜSTÜDÜR”

Hafta sonunda yapılan Denizli Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu hakkında açıklama yapan İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Bayram Can Çapar, “Denizli Barosu ve baroculuk bir meslek örgütüne yakışır biçimde siyaset üstü olmak zorundandır. Vatandaşın adalete erişimi siyaset üstüdür” dedi.

İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Bayram Can Çapar, hafta sonunda yapılan Denizli Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu hakkında açıklamada bulundu. Başkan Çapar; “Bilinmelidir ki avukat hakları aslında vatandaşın haklarıdır. Denizli Barosu ve baroculuk bir meslek örgütüne yakışır biçimde siyaset üstü olmak zorundandır. Vatandaşın adalete erişimi siyaset üstüdür. Hukuka bağlılık, tam egemen adaletli Türk Devleti anlayışıdır. Türk devletinin bekası, hukuk devleti ilkesine daha öncesinde ise töreye dayanır. Asıl hedef; hukuk devleti ve avukatın hukuk devletinde rolü ve önemi olmalıdır.

Nitekim bu hususu baromuz mensupları olan meslektaşlarımız hiç bir hiyerarşiye tabi olmaksızın takdir edecektir. Avukat ne kadar hak sahibi ise vatandaş o kadar hak sahibidir. Avukat her zaman taraftır ve taraflar eşyanın tabiatı gereği karşı karşıyadır. Taraflar tezdir anti-tezdir netice ise sentezdir. Asıl olan, bizlerin her kesimden her görüşten, dinden, ırktan olan Anadolu coğrafyasının zenginliğini hakkını, hukukunu ne denli savunabildiğimiz ve yine yeminimiz gereği Türk hukukuna ne denli fayda sağlayabildiğimizdir. Barolar ülkemiz egemenliği ve  hukuk devletinin devamı ve bekası uğruna her görüşte yılmaz savunucularıdır. Meslektaşım, meslek büyüğüm başkanım aile dostum Av. Müjdat İlhan ve meslektaşım, meslek büyüğüm aile dostum Av. Adil Demir'in baromuza katkıları yüksektir ve başkanlarımız yarıştırılamaz seviyededir. Unutulmamalıdır ki hiç bir seçim için aynı tastan çorba içenler kırılmamalıdır. Hepimiz aynı yolun yolcusuyuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211