'VATANDAŞLARIN SESİ YANKI BULDU'

'VATANDAŞLARIN SESİ YANKI BULDU'

Pamukkale İlçesi sınırlarında bulunan Kayhan Tüp Geçidi çıkışında haftada 4 ile 5 kaza meydana geldiğini ifade eden mahalle sakinleri, geçtiğimiz günlerde mahalle muhtarlığı binasında bir araya gelerek seslerini yetkililere duyurmak amacıyla eylem yapmıştı.

Bu yaşanan gelişmenin hemen ardından Denizli'nin sorunlarına kayıtsız kalmayan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Kayhan Tüp Geçidini TBMM gündemine taşıdı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yazılı cevaplandırılması istemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi veren Basmacı, köprüde teknik veya mühendislik hatası olup olmadığını sordu. Soru önergesinde başta yaşlı ve çocuklar olmak üzere yolun karşısına geçişte vatandaşların zorlandığına dikkat çeken Basmacı, mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm beklediklerini de aktardı.

"DENİZLİ ÖZELİNDE DE TAKİPTEYİZ"
Vatandaşların sorunlarına kayıtsız kalamayacaklarını ifade eden Basmacı, "Kayhan'da yaşanan soruna milletvekili olarak bizlerin duyarsız kalması düşünülemez. Vatandaşlarımızın bir sıkıntısı varsa çözüm noktasında elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kayhan tüp geçidini gündeme getiren vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdim. Sürücüler ve yayalar için hayati tehlike oluşturan çıkış yolunca teknik ve mühendislik hatası var ise onunda takipçisi olacağız. Hata çıkması durumunda da gereken mercilerden bunun hesabını da soracağız" dedi.

BASMACI ŞU SORULARI YÖNELTTİ

1- Hem sürücüler hem de yayalar için hayati tehlike oluşturan Kayhan tüp Geçit çıkış yolunca teknik ve mühendislik hatası var mıdır?
2- Tüp geçidin yapıldığı günden bu güne kadar kaç trafik kazası yaşanmıştır. Ölümle sonuçlanan kaza mevcut mudur?
3- Huzursuz olan mahalle sakinlerinin bu sorununa nasıl bir çözüm düşünülmekte midir?

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221