“Vatanımıza, bayrağımıza ilelebet sahip çıkacağız”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kazıkbeli Savaşı’nın 874. yıl dönümünde mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Tarihi başarılarla dolu bir ecdadın evlatları olarak, bizler de vatanımıza, bayrağımıza ilelebet sahip çıkacağız” dedi.

“Vatanımıza, bayrağımıza ilelebet sahip çıkacağız”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 874 yıl önce Denizli’de yaşanan ve Anadolu’nun Türk yurdu olmasında büyük rol oynayan savaşlardan biri olan Kazıkbeli Savaşı’nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pamukkale İlçesi’nin Cankurtaran Mahallesi’nde 1148 yılında zaferle sonuçlanan Kazıkbeli Savaşı’nın, sadece Denizlililer için değil Türk milleti için de çok önemli dönüm noktalarından biri olduğuna değinen Başkan Örki, zaferin 874. yıl dönümünde yayımladığı mesajında şunları kaydetti: “Türk milletinin şanlı tarihi altın harflerle yazılmış zaferlerle doludur. 1148 yılındaki Kazıkbeli Savaşı da bu zaferlerden biridir. Bu zaferin hem ilçemiz sınırları içinde gerçekleşmesi hem de Anadolu’nun Türk yurdu olmasında büyük rol oynaması açısından çok önemlidir. 7-8 Ocak 1148'de ilçemizin Cankurtaran Mevkii’nde başlayıp Acıpayam Ovası’na açılan geçitte yapılan Kazıkbeli Savaşı, II. Haçlı Seferi’ne karşı kazanılan zaferlerden biri olarak tarihe geçmiştir. Şanlı tarihimizin zaferlerinden biri olan Kazıkbeli Savaşı’nın 874. yıl dönümünde, başta bu savaşta şehitlik mertebesine ulaşmış olan atalarımız olmak üzere, vatan, bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER