VEDA MI, YENİ BİR START MI?

VEDA MI, YENİ BİR START MI?

Ornaz Vadisi Programı açılış töreninde Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu şaşırtan ve adeta “veda” çağrışımı yapan bir konuşmaya imza attı. Subaşıoğlu, “30 Mart 2019 akşamı emaneti gerçek sahiplerine yani sizlere teslim edeceğiz. Merkezefendililer bize hakkınızı helal edin” dedi.Başkan Subaşıoğlu’nun bu hararetli konuşması, “Veda konuşması mı, yoksa yeni bir start konuşması mı?” yorumlarına neden oldu. 
Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan ve ekolojik doğa parklarının en güzel örneği olarak gösterilen Ornaz Vadisi’nin açılışı büyük bir şölenle gerçekleştirildi.2 kilometrelik iftar sofrasının kurulduğu ve 30 bin kişinin katıldığı iftar ve açılış töreninde; yer yer iftar yemeği tartışmalarının çıktığı gözlendi. Bunun üzerine Bakan Zeybekci kızdıve, “Protokolün yemeklerini halka vatandaşa verin, onlara gönderin” talimatı verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ardından sahneye çıkıp çok kısa bir konuşma yaptı. Ve Ornaz Vadisi Programı’ndan ayrıldı.  Açılış töreninde Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da şaşırtan ve adeta “veda” çağrışımı yapan bir konuşmaya imza attı. Subaşıoğlu, “30 Mart 2019 akşamı emaneti gerçek sahiplerine yani sizlere teslim edeceğiz. Merkezefendililer bize hakkınızı helal edin” dedi.Başkan Subaşıoğlu’nun bu hararetli konuşması, “Veda konuşması mı, yoksa yeni bir start konuşması mı?” yorumlarına neden oldu.

“30 MART 2019 AKŞAMI EMANETİ GERÇEK SAHİPLERİNE, YANİ SİZLERE TESLİM EDECEĞİZ”
Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen ve protokol üyeleri katıldı. 
Denizlililer özlemini duyduğu Ornaz Vadisi’nin açılışına akın etti. Başkan Subaşıoğlu’nun açılışta yaptığı konuşma, siyasi çevrelerce “veda konuşması” olarak yorumlandı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,“Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe arasında en çok vizyon proje üreten belediyeyiz. Tüm projelerimizi sizlerin duasıyla ve desteğiyle bunları yaptık” dedi.  Başkan Subaşıoğlu, 2018 Yılının sonuna Z Kütüphaneyi hizmete açacaklarını belirtti. Subaşıoğlu, “2018 yılının sonuna kadar önce Türkiye’nin en büyük halk kütüphanesi olan Merkez Kütüphane’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Eylül ayında Türkiye’nin ilk ve tek imam hatip fen lisesinin açılışını hep beraber yapacağız. Sonra engelsiz yaşam merkezini açacağız. 2019 yılının Mart ayı geldiği zaman bizlere emanet ettiğiniz bu emaneti sizlere takdim edeceğiz. Diyeceğiz ki 2014’ten 2019’a kadar sizler bize destek verdiniz, dua ettiniz biz de 7 gün 24 saat gece gündüz size hizmet etmek için gayret ettik ama artık emaneti takdim etme zamanı geldi diyeceğiz. 30 Mart 2019 akşamı emaneti gerçek sahiplerine yani sizlere teslim edeceğiz. Onun için sizler bizlere destek verdiniz. Biz sizlerden aldığımız bu destekle yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın bizlere yaptığı dualarla bugüne kadar yol yürüdük. Onun için tüm Merkezefendililer bize hakkınızı helal edin” dedi.
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, konuşmasını  “Bugün aramızda çok önemli bir sanatçımız var. Mustafa Ceceli Bey böyle güzel bir ortamda sahura sizlerle olacak. Ornaz Vadimiz Merkezefendimize, Denizlimize hayırlı olsun. Bu serinlik bütün yaz boyunca sizlerin hizmetinde olacak.” Diye tamamladı. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER