Vefa ekibinden imam talep etti

Denizli'de, Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlisi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle dışarı çıkamayan ailenin dünyaya yeni gelen bebeğin kulağına dualarla ismini okudu.

Vefa ekibinden imam talep etti

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan genelge ile evlerinden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için kent genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, seyahat izin belgesi, bankacılık işlemleri, gıda ve benzeri birçok talebi yerine getiriyor. Emniyet ve jandarmanın da aralarında bulunduğu personelin görevlendirildiği Vefa Grubu, ‘doğum günü kutlaması’, ‘çiçek’, ‘elektrikçi’, ‘kitap’, ‘maaş çekme’, ‘tesisatçı bulma’ gibi istekleri de hassasiyetle karşılamaya çalışıyor. Pamukkale İlçesi’ne bağlı Zeytinköy Mahallesi'nde yaşayan otobüs şoförü Hasan (33) ile hemşire Canan Türkeri (28) çiftinin Ramazan Bayramı'nın arife günü dünyaya gelen çocukları için istenen talep de yine Vefa Sosyal Destek Grubu'nca karşılandı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde sezaryen ile 2 kilo 850 gram dünyaya gözlerini açan ve ‘Umut Aras’ ismi verilen bebeğin isminin kulağına dualarla okunması için aile, Vefa Grubu’ndan imam talebinde bulundu. Vefa Sosyal Destek Grubu'nda bulunan din görevlisi, ailenin evine giderek bebeğin sağ kulağına ezan, sol kulağına kamet okuyup dua etti.

“DEVLETİMİZ BİR TELEFON KADAR YAKIN”

AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni doğan oğlunun kendilerine en güzel bayram hediyesi olduğunu belirten Hasan Türkeri, oğlunun kulağına isminin okunmasını istediğini ancak kısıtlama nedeniyle sokağa çıkamadıkları için Vefa Grubundan yardım istediğini anlattı. Türkeri, “Biz sadece telefon ettik. Sağolsunlar kapımıza kadar geldiler. Bebeğimi kucağıma aldım. Hocam güzel bir şekilde oğlumun kulağına ezanımızı okudu kamet getirdi. Oğlumun ismini hayırlı dualarla kulağına okuyup vermiş olduk. Gönlümüz çok ferahladı. Allah devletimizden razı olsun. Devletimiz bu zor süreçte bir telefon kadar yakın. Biz ‘alo’ diyoruz, onlar tüm isteklerimizi eksiksiz yerine getiriyor” dedi. Anne Canan Türkeri ise isteklerini geri çevirmeyen herkese teşekkür etti.

“GÜNLÜK 200'ÜN ÜZERİNDE TALEBİ KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu Müdürü ve Vefa Sosyal Destek Grubu Koordinatörü Bilal Er ise vatandaşa yardım etmek için sahada aktif rol aldıklarını ve günlük 200'ün üzerinde talebi karşılamaya çalıştıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211