Vekaletle Kurban Bağışı Standı açıldı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen ‘vekaletle kurban bağışı organizasyonu’ kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’ndaki Yeni Camii önünde vatandaşları bilgilendirmek ve vekaletle kurban bağışı almak amacıyla stant açıldı.

Vekaletle Kurban Bağışı Standı açıldı

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen ‘vekaletle kurban bağışı organizasyonu’ kapsamında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları bilgilendirmek ve vekaletle kurban bağışı almak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’ndaki Yeni Camii önünde stant açıldı.

Açılan stanttaki görevliler vatandaşlara broşür dağıtırken, vekaletle kurban bağışı hakkında merak ettikleri soruları da yanıtladı.

Stantların şehrin farklı noktalarında kurulduğunu ve Arefe Günü akşamına kadar hizmet vermeye devam edileceğini söyleyen Denizli İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık; “Vekaletle kurban organizasyonumuzu hem yurtiçinde hem de dünyanın 145 ülkesinde gerçekleştiriyoruz. Tercihler vatandaşlarımıza bırakılarak bağışlar kabul edilmektedir. Yurtiçinde 890 TL, yurtdışında ise 725 TL’ye vekaletle kurban bağışı yapılabiliyor. Hiç bilmediğimiz ülkelerde, tanımadığımız insanlara bağışçılardan bir selam, bir kurban eti götürüyoruz. Ülkemizin bayrağı, milletimizin yardımları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmış oluyor. Vekaletle kurban bağışında bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve bağışlarını kabul etmek üzere stantlarımıza bekliyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLUYORUZ”

Vatandaşlara çağrıda bulunan Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil, şunları söyledi: “Pamukkale İlçe sınırlarımızda farklı noktalarda birkaç bilgilendirici standımız bulunmaktadır. Vekaletle kurban bağışı standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza görevlilerimiz tarafından vekaletle kurbanlarını nasıl gönderecekleri hususunda bilgi verilmekte. Vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bağış yapmak isteyenler stantlarımızı ziyaret edebilir, ilçe ve il müftülüğümüzden ve internet üzerinden bağışlarını yapabilirler. Bütün vatandaşlarımızın şimdiden Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER