Vekil Karaca; “Yolumuz; esaretin değil, cesaretin yolu olacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Onurlu bir direnişin evlatları olarak geleceğe tam bağımsız, laik ve demokratik bir ülke bırakmak için mücadele geleneğimizden vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz; esaretin değil, cesaretin yolu olacak” dedi.

Vekil Karaca; “Yolumuz; esaretin değil, cesaretin yolu olacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Karaca, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Mayıs Denizli Milli Mücadele günü, hepimizin gurur ve onur günüdür. 15 Mayıs 1919'da Milli Mücadelemizin kahramanı Müftü Ahmet Hulusi'nin Denizli'de yaktığı meşale, Atatürk'ün izinden giden Denizli halkının kararlı ve geçit vermeyen tutumuyla elden ele taşınmış, Denizlimiz Milli Mücadelede en ön saflarda yerini almıştır. Yokluk ve yoksulluk bahanesine sığınmadan, büyük inanç ve özveriyle süren Kurtuluş Mücadelesinde ‘Silahımız olmayabilir. Topsuz, tüfeksiz olarak sapan taşlarıyla da düşmanın karşısına çıkacağız’ diyerek esarete değil cesarete tutunarak işgalcilerin kentimize girmesini engelleyen Müftü Ahmet Hulisi'nin Mustafa Kemal Atatürk yolunda gitmesinin sonucundadır ki Denizlimize düşman kuvvetleri uğrayamamıştır. Geçmişini bilmeyenin geleceği olmayacağından hareketle bize Kurtuluş Mücadelesi’ne katılma onurunu miras olarak bırakan Müftü Ahmet Hulusi ve Anadolu'nun isimsiz kahramanlarını minnetle ve şükranla anıyorum. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu ülkenin çıkarını her şeyden üstün tutan idealist bir Atatürkçü olarak söz veriyorum: Onurlu bir direnişin evlatları olarak geleceğe tam bağımsız, laik ve demokratik bir ülke bırakmak için mücadele geleneğimizden vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz; esaretin değil, cesaretin yolu olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER