Vekil Karaca’dan Denizli’deki su zammına tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarına yaptığı yüzde 20 oranındaki zamma tepki gösterdi.

Vekil Karaca’dan Denizli’deki su zammına tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarına yaptığı yüzde 20’lin zamma ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Karaca, suya yapılan zammı haklı çıkarmaya çalışan Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan’ı eleştirdi.

Başkan Zolan’ın halen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde bulunan 21 Kasım 2018 tarihli açıklamasını hatırlatan Karaca; “Osman Zolan, vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak ve enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılında da su ücretleri ile diğer tüm ücret tarifelerinde artışa gidilmeyeceğini açıklamıştı. Şimdi ne oldu da zam yapılıyor? Çünkü seçimler bitti. Seçim öncesi vaatler veriyor, seçim sonrasına hiç birini tutmuyorlar. Zolan, vatandaşı kandırmaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Seçimleri’nden sonra ilk icraatlarından birini suya zam yapmakla gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nde AKP ve MHP’nin oylarıyla kabul edilen bu zam, Denizlili hemşerilerime yük getirecek. Seçimin masraflarını Denizlili Hemşehrilerimin cebinden ödeyecekler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER