Vekil Öztürk’ten Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 7 Bakana soru önergesi

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Örtürk, 20 Mart’ta Acıpayam İlçesi’nde yaşanan 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçenin ‘Afet Bölgesi’ ilan edilmesiyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve 7 bakana verdiği ayrı soru önergeleriyle TBMM’ye taşıdı.

Vekil Öztürk’ten Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 7 Bakana soru önergesi

Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 20 Mart’ta yaşanan 5,5 şiddetindeki depremle uyanmıştı.

Yaşanan depremin ardından irili ufaklı yüzlerce sarsıntı meydana gelmişti. Can kaybının olmadığı depremlerde ilçeye bağlı mahallelerde yüzlerce evin yıkılmasına neden olmuştu.

İlçede etkili olan depremler nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 02 Nisan’da Acıpayam İlçesi Afet bölgesi ilan edildi.

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Örtürk, konuyu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER