Vekil Tin; “Milletimizin demokratik kazanımlarını ilelebet koruyacağız”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 23 Nisan’ın esareti elinin tersiyle iten bir milletin istiklal sancağı olduğunu belirterek, "Milletimizin demokratik kazanımlarını ilelebet koruyacağız, bu hususta kararlıyız" dedi.

Vekil Tin; “Milletimizin demokratik kazanımlarını ilelebet koruyacağız”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99 yıl önce dualarla, büyük bir özgürlük ve bağımsızlık aşkıyla açılmış, millet iradesinin tecelli ettiği nadide bir makam olduğunu hatırlatan Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi:

“Türk milletinin tam bağımsız, hür ve özgür yaşama iradesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin doğuşunun kaynağı olmuştur. Bugün ülkemizin üzerinde parlayan güneş tarihi sorumluluğumuzun ve gelecek hayalimizin güçlü oluşundan kaynaklanmaktadır. İstiklal sancağını bugünlere kadar yere düşürmeyen aziz milletimiz, bu tarihi duruşunu kararlılıkla geleceğe taşımaya devam edecektir. Küllerinden yeniden doğan, esareti elinin tersiyle iten bir millet, yaşadığı coğrafyanın en zor zamanında yeni bir doğuş gerçekleştirmiş, devletini kurmuş, hem kahraman hem de gazi olan bir meclisin oluşumunu sağlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi milletimizin onur ve şeref kapısıdır. Bu kapı, bizler var oldukça ilelebet milletin emrinde olmaya ve sonuna kadar açık tutulmaya devam edilecektir. Milletimizin demokratik kazanımlarını ilelebet koruyacağız, bu hususta kararlıyız. Böylesi kutlu bir çatı altında görev yapıyor olmanın verdiği kıvanç kelimelerle izah edilemeyecek kadar yücedir. Bize düşen milletimize her daim hizmet etmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ileri görüşlülüğü, parlak zekâsı ve öngörüleriyle bulunduğu zamana ışık tutmanın ötesinde bugünlere de yol çizmiştir. Bu vesileyle Gazi Mustafa kemal Atatürk ve ilk Meclisin muhterem mebusları başta olmak üzere o günden bugüne görev yapan tüm milletvekillerimize yürekten teşekkür ediyor, milletimiz adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler de aynı hissiyat ve görev bilinciyle tarihi, milli sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu görev bilinciyle Gazi Meclis’in 99. açılış yıldönümünde milletimize güzel bir gelecek diliyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. Gazi Atatürk başta olmak üzere Büyük Millet Meclisi’nin kurucularını, vatanımızın ilelebet varlığı için hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve tazimle yâd ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER