Veli-Der alternatif şura gerçekleştirecek

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Öğrenci Veli Derneği Denizli Şubesi Başkanı Elif Bekci, 20. Milli Eğitim Şurası öncesi alternatif bir şura gerçekleştireceklerini söyledi.

Veli-Der alternatif şura gerçekleştirecek

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) İlyas Haytan toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Denizli Şube Başkanı Elif Bekci, 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başladığı günden bugüne 10 hafta geçtiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) düzenleyeceği eğitim şurasının gündeminde eğitimin gerçek sorunlarının yer almadığını ileri süren Bekci, “Yapılan açıklamalar sonrası Şura’nın temel gündemlerinden birinin okul öncesinde 4-6 yaşta Kuran kurslarının zorunlu eğitim kapsamına alınacağı başlığı olacağı kesinleşti. Öğrenci Veli Derneği olarak eğitimde yaşanan devasa sorunları yok sayarak 1-3 Aralık’ ta gerçekleştirilecek olan 20. Milli Eğitim Şurası öncesi gerçek sorunlarımızı gündem yapacak alternatif bir Şura gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızın yaşadığı bu karanlık tabloya son demek için çocuklarımızın eğitim hakkını ve geleceğini doğrudan etkileyecek olan kararların biz velilere rağmen alınamayacağını birlikte haykırmak için tüm velileri, geleceğimizden endişe duyan herkesi şura öncesi birlikte ses olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.


 

                                                          

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER