Verdiği sözleri gerçekleştiriyor!

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, seçim öncesi verdiği sözleri tek tek yerine getiriyor. Karaçay Mahallesi’nde Honaz Belediyesi Karaçay Sosyal Tesisi temel atma töreni düzenlendi. Yatırımların devam edeceğini belirten Başkan Kepenek, “Her şey daha güzel olacak” dedi.

Verdiği sözleri gerçekleştiriyor!

Seçim öncesi verdiği sözleri birer birer yerine getiren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Karaçay Mahallesi’ndeki sosyal tesis inşaatının startını verdi. Törene; Başkan Kepenek’in yanı sıra, Belediye Meclis Üyeleri, Karaçay Belediye eski Başkanlarından Sezgin Karateke, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Başkan Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini bir bir gerçekleştirdiklerini belirerek; “Bugün büyük bir heyecan içindeyim. Karaçay’a bir söz vermiştim. O sözü tutuyorum. Karaçay sonunda hak ettiğini aldı. Onurla, gururla bu açılışı yapıyoruz. Başta Karaçay Belediyesi eski Başkanı Sezgin Karateke olmak üzere tüm eski Başkanlarımızın burada büyük emeği var. Onların da katkıları var, teşekkür ediyorum. Yerel kalkınma çok önemli. Karaçay üretim yapan, hiç yorulmayan, güzel insanların yaşadığı bir yer. Karaçay’a en büyük yatırımın sözünü verdim. Bugün sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gurur sadece benim değil, tüm Karaçaylıların gururu” dedi.

“HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK"

Seçildikleri günden bu yana hiç durmadan çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kepenek, “2,5 yılda çok iş başardık. Geçen hafta Akbaş’da, şimdi Karaçay’da haftaya Yokuşbaşı’nda temelleri atıyoruz. Emirazizli, Kızılyer ve Karateke’de de projelerimiz devreye girecek. Belediye olarak hiçbir kamu kurumundan yardım almadık. Hepsini tamamen öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Hiç borcumuz yok. Toplamda şimdiye kadar 54 milyonluk yatırım yaptık. Karaçay’daki bu yeni proje ile birlikte mahallemize hem kapalı pazaryeri olarak kullanılabilecek, hem de düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde taziye evi, mutfak ve büfe türü iş yerlerinin de bulunacağı çok amaçlı sosyal tesisi kazandırıyoruz. Karaçaylılar unutmayın, her şey daha güzel olacak. Bugün temel atıyoruz. 2 Haziran’da da burada açılışımızı yapacağız” diye konuştu. 

TESİS 2 BİN 100 METREKARE ARAZİ ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK

Konuşmaların ardından kurban kesildi, dualar edildi. Daha sonra katılımcılar, inşaat alanına giderek, burada temeli hep birlikte attı. Açılışa katılan Karaçay Mahallesi sakinleri böylesine modern bir tesisi mahalleye kazandıracağı için Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e teşekkür ettiler. 2 bin 100 metrekare arazi üzerinde inşa edilecek Karaçay Sosyal Tesis projesi, bin 100 metrekare toplam kapalı pazaryeri alanına sahip olacak. Pazaryeri alanı ile birlikte kahvehane, taziye odası, mutfak, bir adet iş yeri ve tuvaletlerin yer alacağı sosyal donatılarda projenin içerisinde olacak. Sosyal Tesis kapalı alanlarının yanında ise çocuk oyun parkı bulunacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER