'VERİLEBİLECEK EN AĞIR CEZALARI VERECEĞİZ'

'VERİLEBİLECEK EN AĞIR CEZALARI VERECEĞİZ'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Seçime Doğru’ programına konuk olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; Sakarya'nın Sapanca İlçesi’nde vahşice bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan yavru köpekle ilgili açıklama yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Şahin Tin; “Verilebilecek en ağır cezaları vereceğiz. Kısasa kısas yapmak lazım. Bana göre; köpeğin patilerini kesenin, ellerini kesmek lazım” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve DRT Denizli Televizyonu Haber Müdürü Cansu Karacık tarafından hazırlanıp sunulan ‘Seçime Doğru’ programının konuğu oldu. Programda Sakarya'nın Sapanca İlçesinde ayakları kesik halde bulunan ve kurtarılamayan yavru köpekle ilgili açıklama yapan Milletvekili Tin, hayvanlara işkence edenlerle alakalı uygulanması planlanan yasal işlemler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Tin; “Oldum olası hayvanlara kötü davrananları sevmem. İlkokulu bitirene kadar köydeydim. Hayvanlarla haşır neşir büyüdüm. Benim köpeklerim de var. Çobanlıkta yaptım. Hayvanları seveceksin, okşayacaksın. İnsanlardan daha dostturlar. Seni her şeyden korurlar. Sen onlara bakarsan onlar da sana bakar. Konuşamasalar bile insanları en iyi anlayan hayvanlardır. Ağladığınız da sizin için ağlarlar, güldüğünüz de gülerler. Fabrikamda da köpeklerim ve tavuklarım var. İnsanlar canidir. Hayvana bunu yapan insana ne yapmaz? Hayvanlara yapılan şeyleri insana yapılmış gibi görüp aynı cezayı uygulamak lazım. Bununla ilgili gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak olsun gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olsun seçimden sonra cezai bir yaptırımın olacağına, arttırılacağına değindi. Verilebilecek en ağır cezaları vereceğiz. Kısasa kısas yapmak lazım. Bana göre; köpeğin patilerini kesenin ellerini kesmek lazım” dedi.

PINAR ÇANKAYA  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER