Virüs endişesi halı yıkama talebini artırdı

Korona virüs salgınıyla birlikte hijyen hassasiyetinin yoğunlaşması nedeniyle halı yıkama ve dezenfeksiyon alanında faaliyet gösteren işletmelerin mesaisi de arttı. Atlas Halı Yıkama Sahibi Orhan Uçar; “Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Vatandaşlarda bu düşünceyle bizlerin yolunu tuttu. Geçen yıla göre işler yüzde 50 arttı” dedi.

Korona virüs salgınıyla birlikte hijyen hassasiyetinin yoğunlaşması nedeniyle Denizli’de halı yıkama ve dezenfeksiyon alanında faaliyet gösteren işletmelerin mesaisi de arttı.

Vatandaşlar halı yıkatmak için halı yıkamacılarda sıraya girdi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Atlas Halı Yıkama Sahibi Orhan Uçar ; “Denizli halkı hijyen konusunda oldukça duyarlı. Pandemi süreci de bu hassasiyeti de daha da arttırdı. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 oranında işlerimizde artış oldu. Salgın sürecinde karantinaya giren aileler oldu. Karantinadan çıkan aileler ilk olarak halı yıkama işlemine başvurdu. Temizlik olarak ilk olarak halıdan başlandı. Evdeki süre artınca halı ve koltuk temizliği ön plana daha da çıktı. Yıkanan bir halı yıkanmayan bir halıyla kıyaslanamaz. Pandemi sürecinde kullandığımız ürünlere dezenfektan içeren ürünler ekledik. Bu ürünler virüs öldürücü özelliklere sahip” şeklinde konuştu.

HALI YIKAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

Randevu sonrası halıları teslim aldıklarını ifade eden Uçar; “Müşterilerimiz bizimle iletişime geçiyor. Randevu sonrası halıları teslim alıyoruz. Ekiplerimiz işletmememize getiriyor. İlk olarak etiketleme işlemi yapılıyor. Ölçüm işine geçiyoruz. Toz alma işlemi yapılıyor. Tozundan arındırılan halılar daha sonra yıkama ünitesine geçiyor. 12 fırçalı bir makinada işleme tabi tutuluyor. Bu yıkama işleminde aynı zamanda dezenfeksiyon yapılıyor. Bu işlemden sonra halıların suyu sıkılıyor. Son olarak da halılar kurutma işlemine geçiliyor. Maksimum bu işlemler 3 ila 4 gün sürüyor. Yaz kış bu süreç aynı” ifadelerini kullandı.

“YIKANMAYAN HALIDA BAKTERİ SÖZ KONUSU"

Evdeki halıların periyodik olarak temizlenmesi gerektiğini belirten Uçar; “Ekstra bir durum olmadığı sürece halılar yılda iki kez yıkanmalı. Yıkanmayan halı da bakteri söz konusu. Ancak pandemi nedeniyle yılda halılar 3 ila 4 kez de yıkanabilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER