VİZYON PROJEYİ BAKAN ZEYBEKCİ AÇTI

VİZYON PROJEYİ BAKAN ZEYBEKCİ AÇTI

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan “Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu”, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile açıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi için 2018 yılı vizyon projelerin açılış yılı olacak. Bugün start veriyoruz. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu ile beraber buna bir besmele çekiyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi sosyal projelerinin yanında yapısal projeleri ilçeye kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir proje de Merkezefendi sınırları içerisinde olan Bereketler Mahallesi’ne kazandırıldı. Bereketler Mahallesi’ne yapılan ‘Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’ Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile açıldı. Açılış törenine, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ak Parti Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti Tavas İlçe Başkanı Hüseyin İnamlık, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Halil Ortaköy, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Metin Düz, Denizli Ticaret Odası BaşkanıUğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Meclis BaşkanıHüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, İş-Kur İl Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık ve Merkezefendililer katıldı.

“4 YILDIR DEĞİL 50 YILDIR MERKEZEFENDİLİLERE HİZMET EDİYOR”
Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nun açılış töreninde konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, duaların Afrin’de Zeytindalı Operasyonu’nu gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğunu belirleterek ve şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak 2014 yılında 6360 sayılı kanunla birlikte Türkiye’de kurulan 28 merkez ilçe belediyesinden birisiyiz. Genç bir ilçeyiz, genç bir belediyeyiz. Geldiğimiz günden beri, Merkezefendi Belediyesi’ni kurduğumuz günden beri en başta insan kaynaklarını, mali kaynakları, zamanı ve datayı en iyi şekilde yönetmek ve Merkezefendi Belediyemizin temellerini sağlam bir şekilde atmak için büyük bir gayret içerisinde olduk. Çok şükür bugüne kadar yapılan birçok anket de gösteriyor ki Merkezefendi ’de yaşayan vatandaşlarımız, Merkezefendi Belediyesi sanki 4 yıldır değil 50 yıldır Merkezefendililere hizmet ediyor görüşlerini anket firmaları ile paylaşıyorlar” dedi.

 “BORCU OLMAYAN ENDER BELEDİYELERDEN BİRİYİZ”
Başkan Subaşıoğlu,Türkiye’deki 900’ü aşkın ilçe arasında borcu olmayan ender belediyelerden biri olduklarının altını çizerek, “Yaptığımız yatırımların tamamını özkaynakla yaptık. 2014 yılında 90 milyon TL’lik bir bütçe ile başlamış olduğumuz işte bugün tamamı gerçekleşmek üzere 2018 yılında 190 milyon TL’lik bir bütçe büyüklüğüne ulaşmış bulunuyoruz. Bugüne kadar ne yaptıysak, en başta sayın bakanımız Nihat Zeybekci'nin desteğiyle yaptık. Şunu açık ve net bir şekilde ifade etmek isterim, Ankara’ya en az giden belediye başkanlarından birisiyim. Çünkü Merkezefendi’nin tüm projeleri, tüm işleri Sayın bakanımız Nihat Zeybekci’nin talimatıyla Merkezefendi adına bir ekip tarafından takip ediliyor. Onun için Sayın Bakanım sizlere çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“MERKEZEFENDİLİLER OLARAK HEM BATIYA HEM DE DOĞUYA AÇILAN PENCEREDEN DÜNYAYA BAKMAK İSTİYORUZ”
Başkan Subaşıoğlu, “Bereketler Toplantı ve Sergi Salonumuz gerçek anlamda engelli dostu bir proje. Bu projede asansör ve merdiven bulunmuyor. Doğu’dan ve Batı’dan oluşan iki ayrı salonu ve ortasında 500 m2lik bir sergi alanıyla inşallah Merkezefendililerin hizmetinde olacak. Doğu ve Batı isimleri özel olarak tarafımdan seçildi. Çünkü Merkezefendililer olarak hem batıya hem de doğuya açılan pencereden dünyaya bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Subaşıoğlu konuşmasını  “Sayın Valim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın Milletvekillerim, çok değerli İl Başkanım, Merkezefendi ’yeolan katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen en başta başkan yardımcılarım Yusuf Görgüç, Hasan Kılıç ve Ayhan Mazıoğlu olmak üzere hem Fen İşleri Müdürlüğü’ne hem de Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne çok çok teşekkür ediyorum. Şu anda açılışı gerçekleştireceğimiz Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nun ve Merkez Kütüphane’nin yerini, 9 dönümlük araziyi sadece 2 milyon TL’lik bedellesatan Bekir Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonumuz Denizlimize ve Merkezefendimize hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek noktaladı.

“GÖZÜMÜZ ARKADA DEĞİL”
Açılış töreninde kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,” Gözümüz arkada mı, değil. Çünkü hakikaten hizmet destanı yazan arkadaşlarımız var. Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu sayıyor, şunları şunları yaptık diye. Yerimden söyleyesim geldi, dur Muhammet Başkan yeter diye. Elhamdülillah nereden nereye geldik. 2004 yılında belediye başkanı olduğumuzda kasasında parası olmayan, kış geldiğinde kuşların Denizli’nin semalarında hava kirliliğinden dolayı uçmadığı, şehir kanalizasyonlarının açıkta aktığı, şehir sularının %60’nın kayıp kaçak olduğu, en büyük parkların Candoğan ve Atatürk Parklarının olduğu bir Denizli’den şimdi nerelere geldik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Denizlililer istedi de böyle oldu. Bu milletin evlatlarına ve bu millete hizmet edebilmeyi Cenabı Allah’ın bir lütfu olarak gören hizmetkârlara Denizliler fırsat verdi” dedi. Bakan Zeybekci, “Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Bey’in projelerine baktık. Herhalde bundan sonra Denizli yaz düğünlerini, kır düğünlerini Merkezefendi tarafında yapacak. Gençler yaşadı. Artık sıcak yerlerde değil serin yerlerde, yaylalarda çok güzel düğün salonlarında yapacak. Bizim en çok kullandığımız salonumuz Çatalçeşme Parkı içindeki tiyatro salonu. Yaklaşık 220-240 kişilik koltuk kapasitesi bulunuyor. Şu an burada yaklaşık bin kişi oturuyor. 1200 kişiye kadar da çıkabilir. 220 kişi nereye bin 200 kişi nereye? Allah razı olsun. Ben değerli belediye başkanlarımıza bu hizmet yolunda, hizmet yarışındaki bu gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“MERKEZEFENDİ İLÇESİNİN İSİM BABASI BU KARDEŞİNİZ”
Merkezefendi İlçesi’nin isim babası olduğunu dile getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Merkezefendi ilçesinin isim babası bu kardeşiniz. Biliyorsunuz, İstanbul’da Zeytinburnu’ndaki Merkez Efendi Camisi, Merkez Efendi Türbesi, Merkez Efendi Mahallesi’nde bir mübarek insan yatar. Adı Merkez Efendi. Türbesinin başındaki yazı, ‘Denizli Saruhan Köyü’nde doğup’ diye başlar. Yani Denizlilidir, Saruhanlıdır. Onun için Merkez Efendi, İstanbul Zeytinburnulu değil, Denizlilidir. Herkes bilsin diye bu ilçemizin adını Merkezefendi dedik. İnşallah adıyla beraber ilelebet insanlarımızın hoşnut olduğu, güzelliklerle buluştuğu bir yer olsun” dedi.

“NAMERDE DEĞİL MERTE BİLE MUHTAÇ OLMAYACAK TÜRKİYE İÇİN”
Konuşmasının son bölümünde “Namerde değil, merte bile muhtaç olmayacak Türkiye için katkıda bulunuyoruz” diyen Bakan Zeybekci “Hep beraber işimizi yapıyoruz. Görevini yapan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu eserlerin yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, başta Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Bey kardeşimize,  bütün meclis üyelerine, Merkezefendi Belediyesi’nde görev alan bütün kardeşlerime, bu projenin mimarına, mühendisine ve işçilerine Allah razı olsun diyorum. Allah tamamını getirsin inşallah. Bu eserlerin güzel düğünlere, güzel toplantılara, milletimiz ve memleketimiz için güzelliklere vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

PROTOKOL ÜYELERİNDEN BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’nin her yerinde birçok güzellikler ortaya çıkıyor. Bugün de Merkezefendi Belediyemizin yapmış olduğu Toplantı ve Sergi Salonu’nda açılış gerçekleştireceğiz. Allah’ım hayırlı eylesin. İnşallah burada yapacağımız tüm etkinlikler Denizlimize güzellikler getirecek, değerler getirecek. Başta Merkezefendi Belediye Başkanımıza, başkan yardımcılarına ve tüm çalışanlarına huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum.  Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Av.Cahit Özkan, “Bu eserin Denizlimize, Merkezefendimize ve ülkemize hayırlar ve güzellikler getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bizim medeniyetimizde, bir hayır kapısı açana, açtığı kapıdan her gün geçenlerden hasıl olan sevap ulaşır. Bu hizmetlerin tamamının içerisinin dolması, hemşerilerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin gayretleriyle olacaktır. Geleceğimiz aydınlık, yolumuz açık olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Merkezefendi Belediye Başkanımız yaptıkları ve yapacakları hizmetleri çok güzel anlattı. İnşallah Merkezefendi ilçemize bu yapılacak olan bu hizmetler ve çalışmalar hayırlı olur. Başarılarınızın devamını diliyorum ve tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Denizli Valisi Hasan Karahan, “Biz de Merkezefendi ’de oturuyoruz. Başkanımız bizim o taraflara da güzel hizmetler yapıyor. Hepimiz Denizli’ye, vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. İnşallah daha çok açılışlarla sizleri bir araya getireceğiz. Allah mübarek etsin. Bereketler ’de açılan bu toplantı ve sergi salonu milletimize hayırlı olsun” dedi.

DENİZLİ MUHTARLAR DERNEĞİ’NİN AÇILIŞI DA YAPILDI
Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda bulunan Denizli Muhtarlar Derneği’nin açılışı da Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin,  protokol üyelerinin ve muhtarların katılımı ile gerçekleşti. 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER