VOLVO’NUN SERVİS MÜHENDİSLERİ, AKÇA TESİSLERİ’NDE EĞİTİMDEN GEÇTİ

İş makinalarının daha verimli ve sağlıklı kullanabilmelerini sağlamak amacıyla Volvo’nun Türkiye genelinde görevli servis mühendisleri ve yedek parça satış temsilcilerinden oluşan 18 kişilik grup, Denizli’deki Akça Makina Otomotiv Tesisleri’nde düzenlenen ‘Volvo İş Makinaları Servis Mühendisleri Operatör Eğitimi’ programına katıldı.

VOLVO’NUN SERVİS MÜHENDİSLERİ, AKÇA TESİSLERİ’NDE EĞİTİMDEN GEÇTİ

Akça Şirketler Topluluğu bünyesinde 2001 yılından beri Denizli ve bölgeye hizmet veren Akça Makina Otomotiv, önemli bir eğitim programına ev sahipliği yaptı. Akça Makina Otomotiv ve Ascendum Makina işbirliğinde, Volvo’nun Türkiye genelindeki servis mühendisleri ve yedek parça satış temsilcilerinden oluşan 18 kişilik eğitim grubuna yönelik, ‘Volvo İş Makinaları Servis Mühendisleri Operatör Eğitimi’ verildi.

Ascendum Makina Pazarlama Müdürü Serhan Özkan ve Eğitim Müdürü İlker Seyfi Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitim; Denizli’deki Akça Makina Otomotiv Tesisleri’nde yapıldı. Volvo İş Makinaları müşterilerinin makinaları daha verimli ve sağlıklı kullanabilmelerini sağlamak ve operatörlerini eğitmek amacıyla verilen eğitimde; grup, makinalarını sahada test etti, verilen görevleri tamamladı ve operatör deneyimini yaşadılar.

Ayrıca katılımcılara; iki farklı jenerasyon makine kullandırıldı ve katılımcıların değişen teknolojiyi de karşılaştırmaları sağlandı. Böylece her katılımcılar her makina ile çalışma fırsatı yakalamış oldu.

“MÜHENDİSLERİMİZ, TÜRKİYE GENELİNDE EĞİTİM FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEKLER”

Eğitim hakkında konuşan Akça Makina Otomotiv İş Makineleri Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ertan Çetinkaya; “Volvo İş Makinası müşterilerimizin yatırımlarına değer katmak, işletme maliyetlerini düşürmek, uzun ve sağlıklı makina ömrü için Akça Makina ve Ascendum Makina işbirliği ile eğitim faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.

Volvo İş Makinası operatörlerine verimli makina kullanım eğitimi verecek olan 18 mühendisimiz Akça Makina Denizli Tesisleri’nde saha makina kullanım eğitimine katıldılar. Aldıkları teorik eğitimi saha pratiği ile pekiştiren mühendislerimiz bu süreç sonunda Türkiye genelinde eğitim faaliyetlerini sürdürecekler. Merkezi takip ve kontrol sistemiyle eğitmenlerimizin makina kullanımı konusunda müşterilerimize sağladıkları faydalar izlenecek olup, amacımız ulusal kaynaklarımızın etkili ve verimli kullanımına destek olmaktır” dedi.

“HER KATILIMCI, HER MAKİNE İLE ÇALIŞMA FIRSATI YAKALAMIŞTIR”

Eğitimin içeriği hakkında da bilgiler veren Ascendum Makina Eğitim Müdürü İlker Seyfi Doğan; “Operatör eğitimi 2. Seviye eğitimimizi Denizli Akça Makina Tesisleri’nde gerçekleştirdik. Servis Mühendislerimiz ve Yedek Parça Satış Temsilcilerimizden oluşan 18 kişilik eğitim grubu makinaları sahada test ettiler, verilen görevleri tamamladılar ve operatör deneyimini yaşadılar. Eğitimde 1 adet L150G, 1 adet L180H, 1 adet EC210CL ve 1 adet EC220DL makineler tüm katılımcılar tarafından kullanılmıştır. Böylece her katılımcı her makine ile çalışma fırsatı yakalamıştır. İki farklı jenerasyon makina kullandırılarak katılımcıların değişen teknolojiyi de karşılaştırmaları sağlanmıştır. Bundan sonraki süreçte katılımcılarımızdan beklentimiz; sahada çalışan makinalarımızın, başlattığımız yakıt verimlilik projesi ile beraber takip edilip daha ‘verimli’ kullanılmasını sağlayarak hem müşterilerimizin işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak hem de müşterilerimizle olan ilişkilerimizi sağlamlaştırmaktır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER