Vosvos Şenliği zafer coşkusuna renk katacak 

Pamukkale Belediyesi geleneksel hale getirdiği Vosvos Festivali’ni bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına denk getirerek, zafer coşkusuna ayrı bir renk katacak. Pamukkale Belediyesi 4. Vosvos Şenliği Zafer Kampı’na ilişkin konuşan Belediye Başkanı Avni Örki, Vosvos tutkunlarını kampa davet etti.

Vosvos Şenliği zafer coşkusuna renk katacak 

Pamukkale Belediyesi’nin organizatörlüğünde, bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Vosvos Şenliği, ‘Zafer Kampı’ adı altında düzenleniyor. Karahayıt Kent Ormanı önündeki kamp alanında gerçekleşecek olan ‘Pamukkale Belediyesi 4. Vosvos Şenliği Zafer Kampı’, 27-30 Ağustos 2022 tarihlerinde Vosvos tutkunlarını Pamukkale’de buluşturacak.

Her yıl yüzlerce Vosvos tutkununu ilçede ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Vosvos Festivalimiz artık geleneksel hale geldi. Turizm ilçesi olarak, kırmızı suyuyla dünyanın en önemli termal kentlerinden biri olan Karahayıtımızı tanıtmak adına çok güzel fırsatlar oluşturma gayretimiz sürüyor. Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı açısından ülkemizin farklı şehirlerinden yüzlerce Vosvos tutkununu ilçemizde ağırlıyoruz. Zafer Kampı adı altında bu yıl gerçekleştireceğimiz 4. Vosvos Şenliğimizde de birçok şehirden, yüzlerce Vosvos tutkununu ağırlayacağız. Karahayıtımızda kamp kuracaklar. Birbirinden farklı etkinlikler, yarışmalar düzenlenecek.  30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılına özel düzenlediğimiz şenliğimize tüm Vosvos tutkunlarını bekliyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER