Yağız Alp ABD yolcusu

Acıpayam İlçesi’ne bağlı Kelekçi Mahallesi’ndeki Gazi Ortaokulu’nda görev yapan Ramazan Yılmaz’ın 1 yaşındaki SMA hastası oğlu Yağız Alp’in tedavisi için başlanan yardım kampanyası tamamlandı. Yağız Alp Bebeğin iyileştirme oranı yüksek olan Zolgensma tedavisini olabilmesi için gerekli olan 17 milyon lira toplandı.

Acıpayam İlçesi’ne bağlı Kelekçi Mahallesi’ndeki Gazi Ortaokulu’nda görev yapan Ramazan Yılmaz’ın 1 yaşındaki SMA hastası oğlu Yağız Alp’in tedavisi yardım kampanyası başlatılmıştı. Denizli, Yağız Alp Bebek için adeta seferber oldu. Yağız Alp bebeğin iyileştirme oranı yüksek olan Zolgensma tedavisini olabilmesi için gerekli olan 17 milyon lira toplandı ve kampanya son buldu.

“Yağız Alp'e dünyaları verdik”

DRT ve Denizli Gazetesi’ne konuşan baba Ramazan Yılmaz; “ Öncelikle herkesten Allah razı olsun. Kampanyamızın sonuna geldik. Umarım diğer bebeklerde bu süreci olumlu geçirirler. Zorlu bir süreçti. Çok şükür başardık.  Memleketimizin güzel insanlarıyla hem yurt içi hem yurt dışından gelen desteklerle başardık. Çok mutluyum. Yağız Alp'e dünyaları verdik. Duygularımı kelimelerle ifade edemiyorum.  Biz kampanyamıza eylülde başladık ama ocak ayı gibi daha da hızlandı. Kampanyamız bitince Valilik izinli hesabımız kapatıldı” diye konuştu.

“Gönüllerimiz hala diğer bebeklerde”

Yağız Alp gibi diğer hastalara destek olacaklarını ifade eden baba Yılmaz, şunları aktardı: “Gönüllerimiz hala diğer bebeklerde. Desteklerimiz sürecek. Aynı geminin yolcusuyuz. Aynı duyguları yaşıyoruz. Aynı heyecanları yaşıyoruz.”

Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Toplanan paraları dolara çevireceklerini söyleyen baba Yılmaz, “Bunun için Valilik’ten yazımızı alacağız. Daha sonra transferler başlayacak. Hastaneden gelecek davetiye ile pasaportlarımız çıkacak işlemlerimiz sürecek. Önemli olan burada hastanenin bize göndereceği aciliyetli davetiye mektubu.  Çünkü süreci bu hızlandırıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER