“Yakında milletimize müjdelerimiz olacak”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın başkanlık ettiği partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit olarak gördükleri teröristleri her nerede olursa olsun bulup ortadan kaldırıyorlar. İnşallah yakında bu konuda milletimize müjdelerimiz olacaktır” dedi.

“Yakında milletimize müjdelerimiz olacak”

AK Parti, Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan başkanlığında toplandı. Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkelerinde terör örgütlerini himaye eden Avrupa ülkelerine seslendi. Barış Pınarı Harekatı başladığından beri yurt dışında, bilhassa Avrupa’da terör örgütü mensupları tarafından Türkiye aleyhine 700’e yakın eylem gerçekleştirildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların çoğu NATO’da bizimle beraberler, bunların çoğu AB’de bizim muhatabımız. Bütün bunlara rağmen bu eylemler bunların ülkelerinde, bunların polislerinin nezaretinde düzenleniyor. Bu eylemlerde 79’u doğrudan bayrağımıza, misyonlarımıza, camilerimize, derneklerimize veya vatandaşlarımıza yönelik şiddet içeriyor. Gerçekleştirilen saldırılarda 36 insanımız yaralandı. Bu saldırılarda ülkemize veya vatandaşlarımıza ait pek çok bina, araç, iş yeri zarar gördü. Üstelik terör örgütü yandaşları bu saldırılarını Avrupa devletlerinin siyasi ve fiili himayesinde gerçekleştiriyor. Terör örgütü yandaşları vatandaşlarımızı hedef alırken o ülkelerin emniyet güçleri masumları korumak yerine ellerini kollarını tutarak karşı tarafın daha rahatça hareket etmesini sağlıyor. Türkiye lehine en küçük bir söze ve davranışa izin vermeyenler kendi ülkelerinde terör örgütü olarak kabul ettiği PKK’nın sembollerinin sokaklarında dolaştırılması için her türlü kolaylığı gösteriyor. Buradan bir kez daha Avrupa başta olmak üzere terör örgütlerini destekleyen ülkelere sesleniyorum, yanlış yapıyorsunuz, bugün kendi ellerinizle beslediğiniz terör yılanı eninde sonunda dönüp sizi de ısıracaktır. Sokaklarınızda bombalar patlamaya, teröristlerin silahları ölüm kusmaya, vandallar etrafı yakıp yıkmaya başladığında yaptığınız yanlışı anlayacaksınız. Sarı yelekliler var ya, sadece bir ülkede olmayacak, bütününde olacak. Zira alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Ama o zaman da iş işten geçmiş olacak. Gelin yol yakınken bu yanlıştan dönün. Sırf bir beladan kurtulmak için ülkenizden içi silah dolu çanta ile uçağa binip ayrılan teröristlere dahi yıllarca göz yumduğunuzu biz biliyoruz. Size isimlerini bildirdiğimiz teröristler konusunda hiçbir işlem yürütmediğinizi de biliyoruz. Şimdi de kendi vatandaşınız olan teröristleri teslim almamak için kıvrandığınızı da biliyorsunuz” dedi.

“O TERÖRİSTLERİN ELİNDE NİCE MASUMLARIN KANI VAR”

“DEAŞ’ta sizin teröristleriniz var. ‘Hadi alın’ diyoruz kaçıyorsunuz, almıyorsunuz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu teröristleri siz yetiştirdiniz, niye almıyorsunuz? Alamazlar, niye? Bu biraz da karakter meselesi. Öyle yaparak kendi geleceklerini tehlikeye atıyorlar. Biz Türkiye olarak her türlü terörün ve teröristin üstesinden Allah’ın izni ile geliriz. İçeride de dışarıda da. Çünkü biz yaşadığımız coğrafyada bin yıldır kesintisiz bir mücadele içindeyiz. Ama bunlar bunu başaramaz. Bunlarda bunu yapacak yürek de yok, tecrübe de yok, irade de yok. Bunlar sadece sömürmeyi bilir. Siz sadece sivilleri acımasızca katletmeyi bilirsiniz, siz sadece çıkarınız için herkesi ve her şeyi kullanmayı bilirsiniz. Bugüne kadar Suriye’ye, Irak’a, Kuzey Afrika’ya hapsettiğiniz insanlığınız, o terör balonları bir gün mutlaka patlayacak. İşte o zaman buradan saçılan pislikler her tarafınıza şiddet olarak, kan olarak, kaos olarak bulaşacak. Ülkelerinizde himaye ettiğiniz, destek verdiğiniz, temsilcilerini en üst düzeyde ağırladığınız o teröristlerin elinde nice masumların kanı var.”

“YAKINDA MİLLETİMİZE MÜJDELERİMİZ OLACAK”

“Onları kucaklayarak siz de aynı insanlık suçuna ortak oluyorsunuz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit olarak gördükleri teröristleri her nerede olursa olsun bulup ortadan kaldırıyorlar. Öyleyse Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimize müjdelerimiz olacaktır. Biz her fırsatta ikaz görevimizi yaparak, bununla yetinmeyip gerektiğinde istihbarat da vererek vicdani ve ahlaki sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Diğer ülkelerden tek beklentimiz teröriste terörist gibi, masuma masum gibi, haklıya haklı gibi, haksıza haksız gibi davranmalarıdır. Bu denge bozulduğunda mazlumun ahı göğe yükselir ve o ah dağları devirir. Biz mazlumun bedduasının arada hiçbir perde olmadan doğrudan Rabbine ulaştığını biliyoruz. İşte o zaman ilahi adaletin tecellisi de kaçınılmaz hale gelir. Yurt dışında bulunan tüm vatandaşlarımıza diyorum ki, Türkiye tüm gücü ve imkanları ile daima yanınızdadır. Vatandaşlarımızın uğradıkları saldırılar ve haksızlıklar konusunda gereken her türlü girişimde bulunacak, mutlaka hesap soracağız. Yurt dışındaki kardeşlerimizin siyaset, STK faaliyeti ve ekonomik güç yoluyla yaşadıkları ülkelerin karar alma mekanizmalarında etkin hale gelmeleri çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE YENİ BİR İSTİKLAL HARBİ VERİYOR”

Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Haftalık grup toplantımızı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında gerçekleştirdik. ‘Her ne kadar birileri hâlâ Türkiye’nin verdiği büyük mücadelenin farkında değilse de, milletimiz olup biteni görüyor ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor. Türkiye yeni bir İstiklal Harbi veriyor ve hamdolsun zafere doğru yürüyor” dedi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER