Yaralı kediye 10 dakika içinde müdahale!

Pamukkale İlçesi’nde meydana gelen kazada yaralanan sokak kedisi, 10 dakika içerisinde olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ekiplerince tedavi altına alındı.

Yaralı kediye 10 dakika içinde müdahale!

Olay, geçtiğimiz günlerde saat 15.10 sıralarında Pamukkale İlçesi Çamlaraltı Mahallesi’nde meydana geldi. Yolun karşısına geçmek isteyen sokak kedisi, bir aracın altında kaldı.

Olayın ardından kedinin arka ayaklarını ezen araç kaçarken, yaşanan kazanın ardından kedi, sürünerek park halindeki başka bir aracın altına saklandı. Çevredekilerin haber vermesiyle bölgeye Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri intikal etti. Yaralı kediyi müdahale eden ekipler, yaralı sokak kedisini Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek tedavi altına aldı.

Öte yandan Ekiplerin 10 dakika gibi kısa sürede olay yerine gelmesi, vatandaşlardan takdir topladı. Kediyi yaralı şekilde gördüklerini ifade eden mahalle sakinlerinden Cengiz Halaçlı, “Bilinmeyen bir araç, kedinin arka ayakları üzerinden geçmiş ve durmamış. Yaralı kedi, ön ayaklarıyla sürünerek, başka bir aracın altına gitti. Biz de durumu hemen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bildirdi. Ekipler, hızlı bir şekilde olay yerine gelerek yaralı kediyi müdahalede bulundu. Ardından ekipler, kediyi merkeze götürdü. Ekiplerin olay yerine bu kadar erken gelmesi müthiş bir durum. Sokak dostlarımız da bir canlı.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER