“YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYLA HER ENGELİN AŞILACAĞINA İNANIYORUM”

Çardak Belediyesi’nin destekleriyle kent merkezindeki ‘Beyaz Baston Bağımsız Hareket’ kurusuna katılan Atike İnan ve arkadaşlarını ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “Unutmayalım ki engellilik, bir kusur değildir. Yardımlaşma ve dayanışmayla her engelin aşılacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYLA HER ENGELİN AŞILACAĞINA İNANIYORUM”

Engelli vatandaşların yanında yer alamaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veren Çardak Beleyesi, ilçede bulunan 4 engelliyi Denizli’deki Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ‘Beyaz Baston Bağımsız Hareket’ kursuna gönderdi. Kursu başarıyla tamamlayan Atike İnan ve arkadaşlarını evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Öztürk; “Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı ferdin önceliği olmalıdır. Unutmayalım ki engellilik, bir kusur değildir. Yardımlaşma ve dayanışmayla her engelin aşılacağına yürekten inanıyorum. Her bir vatandaşımız, toplumsal duyarlılık bilincini taşıdığı sürece tüm engelleri aşarız. Özellikle engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha aktif olması için ulaşım başta olmak üzere yaşamın her alanında yeni düzenlemeler yapmalıyız. Unutmayalım yaşadığımız sürece hepimiz birer engelli adayıyız” dedi.

“BEYAZ BASTON BİZİM PUSULAMIZDIR”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren görme engelli Atike İnan; şunları söyledi: “Beyaz baston bizim gözümüz, yol göstericimiz, kılavuzumuz, pusulamızdır. Beyaz baston kullanmanın birçok kuralı var. Çoğu görme engelli arkadaşımız bunu bilmiyor. Toplum içinde daha rahat ve güvenli dolaşabilmek adına bu kursa katıldım. Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’e sağlamış olduğu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu kurs bana çok katkı sağladı ve hayatımı kolaylaştırdı. Toplumun görme engellilerin farkına vararak onları yalnızlaştırmamalarını ve bizleri yaşamın bir parçası olarak görmeleri en büyük destekçimiz olacaktır.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER