“YAŞAMIN DÖRT BİR YANINA DOKUNUYORUZ”

İlçenin çehresini değiştiren projeleri hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, Pınarkent Mahallesi’ne kır düğün salonu kazandırdı. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Eğitimden sağlığa, güvenlikten sosyal belediyeciliğe, spordan kültüre bir çok her alanda halkımıza dokunmaya çalışıyoruz. Pınarkent Kır Düğün Salonu da bu alanda yaptığımız olduğumuz ilk çalışma. Bu ve benzeri çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“YAŞAMIN DÖRT BİR YANINA DOKUNUYORUZ”

Eğitimden, sağlığa; sosyal belediyecilikte, güvenliğe; kültürden, spora birçok alanda hizmet veren Pamukkale Belediyesi, ilçenin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. Pamukkale Belediyesi tarafından 750 bin TL maliyetle Pınarkent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Pınarkent Kır Düğün Salonu’nun açılışı yapıldı. Açılış törenine; Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti Pamukkale Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

3 bin 720 metrekarelik düğün ve bin 980 metrekare yeşil alana sahip olan projede, yürüyüş yolları, kalp şeklindeki taklarla gelin-damat geçiş alanının sağlanacak. Pınarkent Kır Düğün Salonu, halı sahası ve çocuk alanlarıyla da dikkat çekiyor.

“YAŞAMIN DÖRT BİR YANINA DOKUNUYORUZ”

Pınarkent Kır Düğün Salonu açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, oldukça geniş bir alana hizmet verdiklerini ve ilçedeki tüm mahallelere en iyi hizmeti vermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. 4 yaşında bir belediye olarak yaşamın dört bir yanına dokunmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Gürlesin, “Eğitimden sağlığa, güvenlikten sosyal belediyeciliğe, spordan kültüre birçok alanda halkımıza dokunmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede açılışını gerçekleştirmek olduğumuz Pınarket Kır Düğün Salonu’da bu alanda yapacak olduğumuz ilk çalışma. Bundan sonra da düğün salonlarının yapımına devam edeceğiz. Bu alan kapanan Pınarkent Belediyesi’ne aitti ve atıl durumda kalmaması için bu şekilde değerlendirdik. Pınarkent Kır Düğün Salonu sadece bir düğün salonu değil. Ailelerin gönül rahatlığı ile gelebilecek olduğu nezih bir ortam.

Burayı yaparken sadece Pınarkent Mahallemize değil, tüm bölgemize, Denizli’mize hizmet vermesini öngörüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız aileye çok önem veriyor. Mutlu aile olma yolunda, o özel günler için, böyle güzel, özel alternatif seçenekler olması için, bu güzel mekana imza atmaktan dolayı mutluyuz. Kış ayındayız ama biz şimdiden yaz aylarına hazırlık yapmak istiyoruz” dedi. Pınarkent Kır Düğün Salonu içerisinde, çok amaçlı depo, halı saha, çocuk oyun alanı, gelin odası, ahşap çay ocağı, ahşap oturma-dinlenme alanları, mutfak servis alanı, bay-bayan mescit, bay-bayan tuvalet, engelli tuvaleti bulunuyor. Pınarkent’e yapılan bu büyük yatırımın 750 bin TL’ye mal oldu. Başkan Gürlesin, “Düğün alanımız doğal güzelliğiyle sizleri şehir havasından uzaklaştıracak. Pamukkale Belediyesi olarak ilçemize kazandırdığımız dere ve yeşil alanın birleştiği bir alandaki yatırımımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“PAMUKKALE BELEDİYEMİZİN DÜĞÜNÜNÜ YAPIYORUZ”

Açılış töreninde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin,  “Bugün burada Pamukkale Belediyemizin bir anlamda düğününü yapıyoruz. 4 yıl gibi kısa sürede, Denizli çok güzel değişti. Pamukkale Belediye Başkanımıza, ekibine, takımına yaptıkları bu güzel çalışma için teşekkür ediyorum.

Güzel bir alan olmuş. Pınarkent Mahallemizin, çevre mahallelerimizin, Denizli’mizin faydalanmasına vesile olunmuş. Pamukkale Belediyemiz seyir tepesi projesinden, Kocaçukur’a, Sağlık kompleksinden, sağlık ocaklarına kadar bir alanda yatırım yapıyor. İnsanların mutlu oldukları düğün alanları ve vatandaşların şifa bulduğu yerler önemlidir. Pamukkale Belediyemizde bu güzel noktalara dokundu. Teşekkür ediyoruz. Pınarkent Kır Düğün Salonu’nun tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BELEDİYELERİMİZİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ”

Genç çiftlerin dünya evine girdikleri özel günleri için güzel bir kır düğün salonu olduğunu belirten Denizli Valisi Hasan Karahan, Başkan Gürlesin’e teşekkür etti. Vali Karahan, “Yerel yönetimlerimiz ilimize büyük işler, büyük yatırımlar yaptılar.

Doğumdan ölümden kadar yerel yönetimlerimiz böylesine güzel yatırımlara imza atıyorlar. Pamukkale Belediyemizin gayretini, emeğini de tebrik ediyorum. Başkanımızın heyecanı bizi de heyecanlandırıyor. Bizde genel idarenin, merkezin bir temsilcisi olarak belediyelerimizin hayırlı işlerinin her zaman destekçisiyiz. Her zaman yanlarındayız” dedi. Açılış konuşmalarının ardından, açılış kurdelesi kesildi ve sonrasında protokol üyeleri, Kır Düğün Salonu alanını gezdiler. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER