YASSIHÜYÜKLÜ ÖĞRENCİLER, 'GELECEĞİNE KOŞ'TU

YASSIHÜYÜKLÜ ÖĞRENCİLER, 'GELECEĞİNE KOŞ'TU

Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri; Esra Şahin ve Yasemin Sezgin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Ve Sosyal Proje Geliştirme’ dersi kapsamında ‘Geleceğine Koş’ projesini Acıpayam İlçesi’nde bulunan Yassıhüyük İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirdi. 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri; Esra Şahin ve Yasemin Sezgin, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Ve Sosyal Proje Geliştirme’ dersi kapsamında ‘Geleceğine Koş’ projesini hayata geçirdi. Öğrencilerin beden eğitimi resim ve müzik dersine olan olumlu bakış acısını geliştirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında Şahin ve Sezgin, Acıpayam İlçesi’nde bulunan Yassıhüyük İlkokulu ve Ortaokulu’nda uygulama yaptı.
Proje kapsamında okulun harflerinden oluşturulan kitaplık oluşturuldu ve kitap temin edildi. Yassıhüyük Mahallesi’nde yapılan çalışmanın ardından PAÜ’lü öğrenciler, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. Projeyi ve Yassıhüyük ilkokulunda yapılan çalışmaları Başkan Şevkan  ile paylaştılar.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER