Yatırımcıların gözdesi: Tavas

Sahip olduğu konumu, tarihi, doğal güzellikleri, kültürel değerleri, bereketli toprakları ve İlçeye kazandırılan birçok eserleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Tavas, yatırımcıların gözdesi haline geldi.

Yatırımcıların gözdesi: Tavas

Türkiye’nin sanayisi ve ihracat performansıyla öne çıkan şehirlerinden Denizli’nin gözde ilçesi Tavas, yeni yatırımcılara kapılarını açıyor.

Büyük, verimli tarım arazileri, fabrika ve tesisler için geniş alanlarıyla Tavas, her geçen yıl üretim, kalite, gelişim ve istihdamı arttırıyor.

Bereketli toprakların diyarı Tavas Ovası'nda yetişen ürünler, tarım sektöründe adından söz ettiriyor.

Tavas, Türkiye’de örnek bir üretim şehri olmaya başladı. Tarımın yanında son yıllarda tekstil ve turizm sektörlerinde birçok yeni yatırımın olduğu ilçede firmalar ilçeye rağbet gösteriyor ve büyük yatırımcılar, yer bulmakta zorlanıyor.

Son dönemde de hızla yenilenebilir enerji sahalarının arttığı ilçede toplamda 20MW bulan güneş enerji üretim tesisi bulunuyor. 

“YATIRIMCILARIMIZA DESTEK SAĞLIYORUZ”

Konuya ilişkin açıklama yapan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Gönül belediyeciliği sloganıyla çıkmış olduğumuz hizmet yolunda ilçemize birbirinden değerli projeler kazandırmaya, yeni eserler ve hizmetler üretmeye devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin azmi, kararlılığı ile de daha ileriye ve çok güzel işler başaracağımıza yürekten inanıyorum. Yeni projeler, yeni yatırımlar için her daim ekonomiye katkı yapmaya, çeşitli alanlarda istihdam sağlamaya ve İlçemizi geliştirmeye devam edeceğiz. İlçemize gelen yatırımcılarımıza elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Tarım, tekstil ve turizm sektörlerinde yapılan yatırımları yakinen takip ediyoruz. Yeni yatırımların ilçemize kazandırılması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye bünyemizde kurmuş olduğumuz Proje Destek Birimimizle yatırımcılarımıza destek sağlıyoruz. Tavasımızın her alandaki potansiyeline inanıyoruz. Yatırımcıları ilçemize davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER