Yayla Gölü’ndeki kazlar unutulmadı

Buldan’ın yüksek mahallelerinde etkili olan kar, Süleymanlı Yayla Gölü’nde görülmeye değer muhteşem bir manzara oluştururken, sokak hayvanları ve kazları olumsuz etkiledi. Yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan Süleymanlı Mahallesi’ndeki sokak köpeklerine mama dağıtan Buldan Belediyesi ekipleri, Yayla Gölü’nü süsleyen kazları da besledi.

Yayla Gölü’ndeki kazlar unutulmadı

Buldan’da geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve belirli aralıklarla devam eden kar, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Özellikle 1155 rakımlı Süleymanlı Mahallesi’ndeki Yayla Gölü’nde muhteşem bir manzara oluşturan kar, sokak hayvanlarını ve kazları olumsuz etkiledi. Buldan Belediyesi ekipleri sabahın erken saatlerinde Süleymanlı Mahallesi’ne giderek, orada yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak köpeklerine mama dağıttı, gölün sakinleri kazları besledi.

“Belirli aralıklarla kazlarımızı besliyoruz”

Belediye ekipleri tarafından sokak hayvanlarının periyodik olarak beslendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Uzun zamandan beri beklediğimiz kar yağışı nihayet geldi. Kuraklık nedeniyle boşalan barajlarımız için umut olan kar, kuş cenneti Süleymanlı Yayla Gölü’nde de muhteşem bir görüntü oluşturdu. Doğa ve fotoğraf tutkunlarının bu manzarayı görmelerini isterim. Ancak, kar ve soğuk havalardan sokakta yaşayan can dostlarımız olumsuz etkileniyor, yiyecek bulmakta sıkıntı yaşıyorlar. Ekiplerimiz, sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Soğuktan etkilenen Yayla Gölümüzü süsleyen kazlarımızı da unutmuyoruz. Belirli aralıklarla onları da besliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER