YAZ-BOZ TAHTASINA ÇEVİRDİLER

YAZ-BOZ TAHTASINA ÇEVİRDİLER

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, yaklaşık 5 milyon sürücüyü ilgilendiren araçlara takılan cam filmi ile ilgili açıklamasında "Bütün işleriniz gibi cam filim konusunu da yaz-boz tahtasına çevirdiniz" diyerek tepki gösterdi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı. "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelik ile otomobillere cam filmi serbest bırakıldı. 5 milyon vatandaş arabasına cam filmi taktırdı. Aradan bir yıl geçmeden kararı değiştirdiler. Cam filmi takılması yasak dediler. Sökmezseniz cezası var. Neden serbest bırakıldı, neden yasaklandı. Bunu aklı selim birisinin açıklamasını bekliyoruz?" dedi.

"HERKES MAĞDUR"
Yaklaşık 5 milyon insanın bu uygulamadan mağdur olduğunu anlatan Basmacı, "Araç sürücülerinin yanında cam filimlerinin serbest bırakılmasından dolayı bu işi yapan işletmeler arza karşılık verebilecek stoklar yaptı. Herkes bu işten mağdur.  Kendilerine oy veren insanları mağdur eden başka bir hükümet daha olmadı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER