Yazar Kemal Yalçın, öğrencilerle buluştu

‘Emanet Çeyiz’ kitabının Honazlı Yazarı Kemal Yalçın, Esat Sivri Ortaokulu’nda söyleşi ve imza günü düzenledi. Okulun toplantı salonunda gerçekleşen programda konuşan Yazar Yalçın, “30 tane kitap yazdım, ancak henüz en güzel kitabımı yazmadım” dedi.

Emanet Çeyiz’ kitabının Honaz’lı Yazarı Kemal Yalçın, Esat Sivri Ortaokulu’nda söyleşi ve imza günü düzenlendi. Okulun toplantı salonunda gerçekleşen programa; Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Esat Sivri Ortaokulu Müdürü Dinçer Fidan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan; “Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve yazarımız Honazlı yazar Kemal Yalçın’ı tebrik ediyorum. Yazarımız kitabında Almanya’ya giden Türk vatandaşlarımız çektiği çileleri, yolculuğu, o dönemki esintiler sunuyor. Katılımıyla bizlere bilgiler aktaracak. Bir kelime bile öğrenmek katkıdır” şeklinde konuştu.

“HENÜZ EN GÜZEL KİTABIMI YAZMADIM”

‘Emanet Çeyiz’ kitabında mübadele insanlarının hayatını anlattığını belirten Yalçın; “Çok mutluyum. Denizli’de bu üçüncü programım. Bugüne kadar dünyanın her yerinde programa katıldım ama Denizli’de yeni yapmaya başladım. Benim hayatımın 38 yılı Almanya’da geçti. Dünyanın her tarafını dolaştım, gördüm. Dünyayı dolaştıkça dünya gözümde küçüldü, Türkiye gözümde büyüdü. Dünya benim vatanımdır. Almanya benim ikinci vatanımdır, Türkiye ise benim anavatanımdır. Birçok dağa tırmanış yaptım ancak Honaz Dağı’nın benim hayatımdaki yeri farklıdır. Benim kitaplarımda, romanlarımda dile getirdiğim dağlar; Honaz Dağı’dır. Benim kitaplarımda bahsettiğim ovalar; Honaz Ovası ve Pamukkale Ovası’dır. Kendi vatanımda böyle bir imza günü yapmak benim için gurur verici. Bugüne kadar 30’ a yakın kitap yazdım. Ancak henüz en güzel kitabımı yazmadım. Yazmaya devam edeceğim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER