Yeni belediye otobüsü hatları 23 Ağustos'ta hizmette! Numaraları 3 haneli olacak!

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 6 ayrı bölgede hayata geçireceği yeni otobüs hatları 23 Ağustos 2019 Cuma günü hizmete başlıyor. İlk etapta 19 ana güzergahın devreye gireceği açıklanırken, şehir içi toplu ulaşımda otobüslerin 2 haneli numaralama sistemine de son verilerek 3 haneli sisteme geçilecek.

Denizli'de ulaşım alanında yaptığı yatırımlarla büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içi toplu taşımada başlattığı dönüşüm, 23 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren uygulanmaya başlıyor. Uygulama kapsamında Denizli şehir merkezi 6 bölgeye ayrılırken, 36'sı ana hat olmak üzere 60 dolayında güzergah oluşturuldu. Bu kapsamda ilk etapta 19 ana hattın 23 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren devreye gireceği, kalan hatların ise kısım kısım uygulamaya sokulacağı açıklandı. Yeni sistemle belediye otobüslerinde uygulanan 2 haneli numaralama sistemine de son verilerek 3 haneli sisteme geçiliyor. Bundan sonra tüm belediye otobüsü numaraları 3 haneli olacak, ilk hanesi ise otobüsün bölgesini temsil edecek.

DUYURULARA DİKKAT

Vatandaşlara otobüs kullanımını daha cazip hale getirmeyi hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya sokacağı hatlar ve otobüs numaralarının 20 Ağustos 2019 Salı gününden itibaren duyurulacağı açıklandı. Duyurular, otobüs durakları, otobüs içleri, şehrin yoğun olan bölgeleri, sosyal medya ve tüm iletişim araçları ile yapılacak. Ayrıca yeni hat ve otobüs numaraları Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Portalı'ndan (https://ulasim.denizli.bel.tr/) da açıklanacak. Vatandaşlardan herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ilgili duyuruları önemle takip etmeleri istendi.

DAHA HIZLI, EKONOMİK VE KONFORLU SEYAHAT

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni hat ve düzenlemelerle otobüs kullanımını daha cazip hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek, toplu ulaşımın başta trafik yoğunluğu ve hava kirliliği önlenmesi olmak üzere ekonomik açıdan da birçok avantajı olduğunu söyledi. Artan nüfus ve yerleşim yerlerine bağlı olarak şehir içi belediye otobüs hatlarında revizeye gittiklerini kaydeden Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: "Bugüne kadar vatandaşlarımızın otobüslerimizde yaptığı seyahatler tek tek analiz edilerek yeni güzergahlar oluşturuldu. Yeni hatlarımız 23 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren devreye girmeye başlayacak. Önceliğimiz hemşehrilerimizin daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahat etmesidir."

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Dağal Pelitli Bağ Mah 1117 sokak
Mehmet Dağal Pelitli Bağ Mah 1117 sokak - 7 ay Önce

Hizmetleriniz için Teşekkürler Ancak Vatandaş Zorlanır bir ezberlenmiş oluşum var Otobüs Duraklarına Tarife yazmanız Daha uygundur efendim Teşekkürler.

Ayşe Baykara
Ayşe Baykara - 5 ay Önce

Sürünüyoruz dolmuş istiyoruz alınan otobüsler bizim evin önünden alınmış artık yoklar 55dk dır hiç bir otubüs yok 510 niye geçmiyor

İ
İ - 5 ay Önce

Biz gerzele de hiç otobüs lerden memnun değiliz bu kadar okulun olduğu yerde çok geç geçiyor otobüsler çok kalabalık oluyor hep heryere geç kalıyoruz eski 21 24 25 güzergahını arar olduk lütfen bi dolmuş koyun bu kadar kalabalık yerde niye bi dolmuş yok

SIRADAKİ HABER