'YENİ BİR KALKIŞMAYA GİDECEK KADAR BÜYÜK BİR RİSK ALTINDAYIZ'

'YENİ BİR KALKIŞMAYA GİDECEK KADAR BÜYÜK BİR RİSK ALTINDAYIZ'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan; “Eğer bizim göremeyip de yukarıdakilerin gördüğü bir risk varsa bizimde korkularımız var. Yeni bir kalkışmaya gidecek kadar büyük bir risk altındayız” dedi. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Akcan programda FETÖ hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“OLAN GARİBANA OLDU”
FETÖ soruşturmalarının siyasi ayağına girilmediğini vurgulayan Başkan Akcan; “Bu ülke 15 Temmuz gibi kötü bir tecrübe yaşadı. Baktığımız zaman buna tüm siyasiler dahil. Fethullah Gülen diye bir vatandaş vardı. Bu devletin içinde bir yapılanmaya gitti ve bunu hepimiz biliyorduk. Ama sadece oy uğruna bu adamı öyle bir büyüttük ki belirli bir noktaya getirdik. Ve ne oldu sonuçta? Siyasi kanalına bile daha henüz dokunulamadı. Yukarıdakilere henüz dokunulamadı. Ama olan gariban Mehmet Ağa’nın köylü çocuğuna oldu. Süller’de, Akkent’de okumuş, okuma imkanı olmayıp bunların yurdunda kalmış. Ortaokuldan itibaren hatta ilkokuldan itibaren bunların dershanelerin de, bunların yurtlarında kalmış olan, garibana oldu” dedi.

 “BEN GENEL BAŞKANIMIN SÖYLEMİNE BAKARIM”
“FETÖ ile etkin bir mücadele olmadığını düşünüyorum” diyen Başkan Akcan sözlerine şöyle devam etti: “ İktidar kanadından gelen açıklamalarda AK Parti içerisinde Bylock kullanan ve örgütle herhangi bir teması olan bir milletvekili olmadığı belirtiliyor. İnşallah doğrudur. Ancak Genel Başkanımızın söylemleri tam tersi yönde.  Şimdi biz nereye inanacağız kime inanacağız? Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi artık yukarılara bakılması lazım. Ben Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olarak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözlerine itibar ederim. AK Parti’den birinin söylemleri beni bağlamaz.”

 “ÜLKEYİ FETÖ’DEN TEMİZLEDİYSEK NEDEN KORKUYORUZ?”
Başkan Akcan sözlerinin devamında ise şunları aktardı: “Şimdi şöyle bir mantık yürütelim; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Adalet Yürüyüşü’ne başladı. Hangi provokasyondan bahsediyoruz? 280 bin üzerinde insan atıldı, ceza evlerine dolduruldu. Bu ülkeye silah doğrultmuşsa daha fazla cezasını çeksin. O bir vurduysa biz on vuralım. Devlet olmanın gereği budur. Peki, bu ülkeyi FETÖ’den temizlediysek neden korkuyoruz? Emniyetten temizledik. Adaletten temizledik. Öğretmenleri, imamları temizledik. Eğer temizlediysek, tertemizsek, neden korkuyoruz? Hangi provokasyondan korkuyoruz? İnsanların adım atacak hali kalmadı. Kanun hükmünde kararnameyle gel diyorsun geliyor git diyorsun gidiyor. Biz henüz daha inlerine girmedik sadece arka caddelerinde dolaşıyoruz.”

“GİDECEK YERİMİZ YOK”
Yeni bir kalkışmaya gidecek kadar büyük bir risk altında olduğumuzu belirten Başkan Akcan; “Ben ona inanıyorum böyle bir risk var. Bunu analizcilerde söylüyor. Bunu hem bugün ki hükümet ve ciddi bir ana muhalefet partisi olan ve kırk yıllık geçmişi olan Alparslan Türkeş’in kurucusu olduğu partinin Genel Başkan’ı da bunu söylüyor. Ciddi provokasyonlar olabilir. Bundan dolayı ‘yürüyüşü kesin’ diyorlar. Yoksa kimse kimsenin yürümesine bir şey demez. Eğer bizim göremeyip de yukarıdakilerin gördüğü bir risk varsa bizimde korkularımız var. Biz Suriyelileri besliyoruz ama bizim gidecek bir yerimiz yok” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER