YENİ CAMİİ’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

Denizli İl Müftülüğü tarafından ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla Yeni Camii'nde cuma namazı öncesi ‘Şehitlerimiz İçin Kur'an Okuyoruz’ kampanyası kapsamında bin 731 hatmi şerif okundu.

Denizli’de ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Denizli İl Müftülüğü tarafından il genelindeki din görevlilerinin öncülüğünde, Kur’an kursu öğrencileri ve halkın katılımıyla ‘Şehitlerimiz İçin Kur'an Okuyoruz’ kampanyası kapsamında ‘Kur'an-ı Kerim Ziyafeti’ programı düzenlendi. program kapsamında bin 731 hatmi şerif okundu. Programına katılan İl Müftüsü Mehmet Aşık, vaaz-u nasihatte bulunarak, şehitler için okunan hatmi şeriflerin duasını yaptı. Hatim duası öncesinde konuşan Müftü Aşık, “Üzerinde yaşadığımız vatan, sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Bu topraklarımızın güzelliğini ve özelliğini ifade eden İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy; 'Enbiya yurdu bu toprak; şüheda burcu bu yer; bir yıkık türbesinin üstüne Mevla titrer’  diyerek yaşadığımız cennet vatanın ecdat diyarı, şehitler emaneti olduğunu söylüyor.  15 Temmuz’da hepimiz şahit olduk ki aziz milletimiz, devlet büyüklerimizin çağrısıyla kendi vatanını, hakkını, hukukunu, özgür iradesini, istiklal ve bağımsızlığını savunmak için dilinde tekbir, kulağında salâ sesleri, kalbinde şehadet arzusuyla meydanlara akın etmesi milletimizin ve Ümmet-i Muhammed’in istikbali açısından en büyük umut olmuştur" dedi.

“FETÖ MİLLETİMİZİN VARLIĞINA KAST ETTİ”
15 Temmuz gecesinde bu milletin şahit olduğu bir gerçeğin altını çizen Müftü Aşık, şöyle sürdürdü: "Suret-i haktan görünerek 40 yıl boyunca bu milletin dinini, imanını, değerlerini, duygularını, zekât, sadaka ve yardımlarını istismar eden bir ihanet şebekesi olan FETÖ milletimizin varlığına kast etti. Milletin çocuklarını çalarak birkaç nesli heba eden bir nifak hareketi, müstevlilerin emelleri doğrultusunda ülkemizin bekasını hedef aldı. Bu ihanet girişimi bir kez daha gösterdi ki, bizlere düşen vazife, yüce dinimizi sahih kaynaklardan öğrenmektir. İslâm’ı Kur’an ve sünnetin rehberliğinde en güzel şekilde yaşamaktır."

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER