YENİ GELİN DİZİSİ’NDE YENİ SEZON DENİZLİ’DEN BAŞLAYACAK

Ekranların sevilen dizisi Yeni Gelin, yeni sezonuna Denizli’den başlayacak.  Dizinin 54’üncü ve 55’inci bölümleri için beyaz cennet Pamukkale ve şifalı suları ile Karahayıt başta olmak üzere Denizli’nin çeşitli mekanlarında ve Colossae Termal Otel’de çekimlere başlandı. Dizide şifa kaynağı termal suların da tanıtımı yapıldı. 

11 Mart 2017’de ilk kez izleyicisiyle buluşan ve oldukça sevilen Yeni Gelin dizisi 53’üncü bölümün ardından sezon finaline girmişti. Dizinin 3’üncü sezonu için çekimler, Denizli’de başladı. Beyaz cennet Pamukkale başta olmak üzere Hierapolis, Laodikeia gibi Denizli’nin çeşitli mekanlarında ve şifa merkezi Karahayıt’taki Colossae Termal Otel’de  gerçekleştirilen çekimlerde termal suyun tanıtımı yapıldı. Oyuncular ve dizi ekibi de şifa kaynağı sulardan faydalandı. Yeni Gelin’in Yönetmen ve Senaristi Ersoy Güler, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Çekimlerin güzel gittiğini ve ekip olarak Denizli’ye hayran kaldıklarını belirten Yönetmen Güler; “Yeni Gelin’in sezon açılışını Denizli’de yapıyoruz. Maceramız daha sonra Adana’da devam edecek. Biz bunu adet haline getirdik. Her sezon Anadolu’nun bir yerinde çekimlerimizi yapıyoruz. Daha önce Karadeniz’de başlamıştık. Şimdi de Ege’de Denizli’de başlayalım istedik. Çekimlerimize başladık. Gayet güzel gidiyor. 3 gün daha burada olacağız. Ardından Adana’ya döneceğiz. Denizli Merkez, Pamukkale, Hierapolis, Laodikeia, Antik Havuz ve Antik Tiyatro ile müthiş travertenlerin çekimleri başladı. Şehir Merkezi’nde birkaç yerde daha çekimlerimiz olacak” dedi.

“ESKİYE NAZARAN PAMUKKALE’Yİ ÇOK DAHA İYİ BULDUM”
Denizli’nin kendisi için özel bir yeri olduğunu söyleyen Yönetmen Güler; “Ben 1 yaşındayken Denizli’ye geldik. 8 yaşıma kadar Denizli’deydim.  İlkokula burada başladım. Çocukluğumun geçtiği yere seve seve gelirim. Çok yere gitmiştim. Denizli’ye gelememiştim. İçimde uhdeydi. Onu da gerçekleştirmiş oldum. Oyuncularımız da, bizler de Denizli’yi çok beğendik.  Yerli dizi olarak Denizli şimdiye kadar pek kullanılmadı. Bu durumu da göz önünde bulundurarak sezona Denizli’de başlayalım istedim. Pamukkale çocukluğumda hatırladığımdan çok daha iyi durumda. Ortasından geçen asfalt yolu kaldırmışlar. Pamukkale sahiplenilmiş ve derli toplu hale gelmiş. Ben küçükken tarihi eserlerin arasında otel vardı. O otel kaldırılmış. Koruma alanı genişletilmiş. Beyaz alan daha da büyümüş. Pamukkale’de aşırı bir yoğunluk vardı. Özellikle yurtdışından gelen turistlerin akın ettiğini gördük. Bu da oldukça sevindirici. Eskiye nazaran Pamukkale’yi çok daha iyi buldum” ifadelerini kullandı.

“SULAR GERÇEKTEN ŞİFALI”
Dizi karakterlerinin Denizli’de yaşadığı maceralara dair ipuçları veren Güler; “Hikayemizde ana karakterimiz askerlik döneminde yurtdışında savaşırken gazi oldu. Geçtiğimiz sezonu öyle bitirmiştik. Karakterimizin ayaklarında ve belinde problem var. Kendilerince hem tatil yapmak hem de ‘termal iyi gelir’ diyerek Denizli’ye gelmeye karar veriyorlar. Bu sayede termal suların tanıtımında da bir nebze de olsa katkı sağlamış olduk. Sular gerçekten şifalı. Ekip olarak şifasından nasiplendik diyebilirim” diye konuştu.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU SETİ ZİYARET ETTİ
Öte yandan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Yeni Gelin dizisi setine ziyarette bulundu. Başkan Subaşıoğlu ekibe ve oyunculara kolaylıklar diledi. Yönetmen Güler ile sohbet eden Başkan Subaşıoğlu, çekimlerin yapılabileceği mekanlarla ilgili, geçtiğimiz aylarda vatandaşın hizmetine açılan iddialı projelerden biri olan Ornaz Vadisi’ni önerdi. Yönetmen Güler, Başkan Subaşıoğlu’na bu öneriyi değerlendireceğini belirtirken ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lara Ozansoy
Lara Ozansoy - 2 yıl Önce

Tolga. Mendi seni cook seviyorum asla bu dizide oynamaya devam et eyer devam etmezisen intar ederim

SIRADAKİ HABER