Yeni Mahalle’deki ‘mezbaha’ yenilenecek

Mahalle ziyaretleri kapsamında Yeni Mahalle’ye giden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallede bulunan yaklaşık 13 bin metrekarelik eski mezbaha ve kurbanlık satış alanında incelemelerde bulunarak; mezbahanın yenileneceğinin müjdesini verdi.

Yeni Mahalle’deki ‘mezbaha’ yenilenecek

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerin eksikliklerini, sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle muhtarlarıyla istişarelerde bulunmak amacıyla başlattığı mahalle ziyaretlerine, Yeni Mahalle ile devam etti. Belediye birim müdürlerinin eşlik ettiği ziyarette, Yeni Mahalle Muhtarı Saliha Seyrek ile birlikte mahalleyi gezdi. Muhtar Seyrek’in taleplerini yerinde inceleyen Başkan Şevik, “Yeni Mahalle, en büyük ve en kalabalık merkez mahallelerimizden biri. Çocuk parkı içerisinde bulunan oyun gruplarını yenileyeceğiz. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız protokol kapsamında ilçemize kazandırılan 5 adet basketbol sahasından birini buraya yapabiliriz” dedi.

MEZBAHA YENİLENECEK

Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunan mezbaha ve kurbanlık satış alanında incelemelerde bulunan Başkan Şevik, yaklaşık 13 bin metrekarelik alan içerisinde bulunan mezbaha binası ve kurbanlık satış noktasının yeniden düzenleneceğini söyledi. Mezbaha binası ve alanın projesini 2014 seçimlerinden önce hazırladıklarını da belirten Başkan Şevik, “İlçe Mezbahası, 1934-1938 yıllarında Talat Tarakçı’nın başkanlık döneminde yapılmıştı. En son 2007-2009 ilk başkanlık dönemimde tadilat yapıldı. Burası şimdilik yalnızca Kurban Bayramları’nda hizmet veriyor. Bu Buldan için büyük bir eksikliktir. Buldan, tarımda olduğu gibi hayvancılık yönünden de önemli bir ilçe. Mezbaha, yenilenerek daha sağlıklı ve modern hale getirildiğinde burası bölgeye hizmet verecek” diye konuştu. Başkan Şevik daha sonra Belediye Toplu Konutları’nı, site yöneticisi Samet Kıyak ile birlikte gezdi. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Şevik, vatandaşların sorunlarını dinledi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER