Yeni Peugeot 508, gücünü geçmişinden alıyor

Yeni Peugeot 508 hakkında yazılı basın açıklamasında bulunan Denizli Turkuaz Peugeot Satış Müdürü Erkin Şahin, “Yaklaşık 50 yıllık bir model mirasından beslenen Yeni Peugeot 508, gücünü geçmişinden alırken geleceğe de göz kırpıyor” dedi.

Yeni Peugeot 508, gücünü geçmişinden alıyor

Denizli Turkuaz Peugeot Satış Müdürü Erkin Şahin, Yeni Peugeot 508 hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Şahin, açıklamasında şunları söyledi: “Benzersiz sürüş keyfi ve yenilikçi teknolojinin mükemmel birleşimi Yeni Peugeot 508, DSedan segmentindeki standartları yeniden belirliyor. Radikal tasarımı, rakipsiz teknolojileri ve sportif sürüş kabiliyeti ile markamızın en çok arzulanan modeli olmaya aday olan Yeni 508, kuşkusuz ki hepimizi çok heyecanlandırıyor. Yaklaşık 50 yıllık bir model mirasından beslenen Yeni Peugeot 508, gücünü geçmişinden alırken geleceğe de göz kırpıyor. Peugeot tasarımcılarının oyunun kurallarını yeniden yazdığı, mühendislerin ise kusursuz bilgi birikimi ve uzmanlığıyla harmanladığı yeni 508’in ülkemizde de çok başarılı olacağına inancımız tam. Aslan dişi tasarımda gündüz farlara sahip olan otomobilin, ön tampon üzerinde bulunan model numarası ibaresi ve kaput tasarımı 504 Sedan modelinden esinlenilmiştir.”

“YENİ PEUGEOT 508, RAKİPSİZ ‘NİGHT VİSİON’ GECE GÖRÜŞ TEKNOLOJİSİNE SAHİP”

Yeni Peugeot 508’in alçak bir tavan çizgisine ve Coupé tasarım formuna sahip olduğunu belirten Şahin; “Tavandan arkaya uzanan düz çizgi ile otomobilin ön kapısından ve C sütunundan bagaja uzanan aerodinamik çizgiler ise ‘Fastback’ tasarımı destekleyen unsurlardır. Ayrıca Fastback tasarımı sayesinde arka cam, bagaj ile birlikte açılarak önemli bir yükleme kolaylığı sağlamaktadır. Arka tarafta farları birbirine bağlayan siyah şerit, otomobilin geniş ve yere sağlam basan bir duruşa sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca çerçevesiz kapılar Yeni Peugeot 508’in en heyecan verici tasarım unsurlarından bir tanesi olarak göze çarpıyor. Yeni Peugeot 508, rakipsiz ‘Night Vision’ gece görüş teknolojisi, eşsiz i-Cockpit kabin mimarisi ve güvenlik standartlarını yepyeni bir seviyeye çıkaran ‘İleri Seviye Sürüş Destek Sistemleri’ gibi özelliklere sahiptir. Kullanılan tüm motor seçenekleri hem performans hem de tüketim açısından çok verimli olduğu gibi, EAT8 tam otomatik vites kutusu da otomobilin hafif ve bir o kadar sağlam gövdesiyle uyum içerisinde çalışmaktadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER