Yeni Peugeot 508 kendisine hayran bıraktı

Peugeot’nun tam otomatik şanzımana kavuşan dizel modeli 508’in tanıtımı, Turkuaz Otomotiv’de yapıldı. Aracı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Yeni Peugeot 508 kendisine hayran bıraktı

Peugeot’nun dizel motorlara sahip modellerindeki tüketim başarısı ve yenilmezliği, hep ön planda olmaya devam ediyor. Trafik çilesinin amansız bir hastalığa dönüştüğü son yıllarda kullanıcılar sadece dizel otomobil tercih etmekle kalmayıp, kullandıkları otomobilleri mutlak surette otomatik şanzımanla satın almaya başladı. Peugeot, kullanıcılarına kulak verdi ve en iyisi için 508’i tasarladı.

Peugeot’nun tam otomatik şanzımana kavuşan dizel modeli 508’in tanıtımı Turkuaz Otomotiv’de yapıldı. Tanıtıma; Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Denizlispor yönetimi ve futbolcular katıldı.

“ESKİ NESLE GÖRE ÇOK DAHA GÜZEL BİR ARAÇ”

Yeni aracın özelliklerini hakkında bilgiler aktaran Turkuaz Otomotiv Genel Müdürü Yavuz Selim Yaşar yaptı. Müdür Yaşar; “Eski nesle göre çok daha güzel bir araç. Hatları da çok keskin. Ön tarafında aslan görüntüsü, arka taraftan ise grande coupe tasarımıyla iddialı bir tarza sahip. İçerisinde de ‘cockpit’ dediğimiz, uçak kokpitine benzeyen bir konsola sahip. Araçta benzinli ve dizel olmak üzere 2 seçenek mevcut. Benzinli versiyona geçtiğimizde 180 beygir ve 225 beygir gibi sportif bir havaya geçiyor. Hafta sonu ayrı, hafta içi ayrı binmenin zevkini yaşayacağınız bir havaya sahip. Hem makama hem de sportif çizgileri ön plana çıkartan bir araç denilebilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER