“YENİ SİSTEM HAYIRLAR GETİRSİN”

Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Mahmut Çatlık, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi ve yeni kabinenin açıklanması kutlama mesajı yayınladı.

“YENİ SİSTEM HAYIRLAR GETİRSİN”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, gelişimi ve ilerleyen yüzyıllara daha güçlü girilmesi amacıyla oluşturulan Cumhurbaşkanlığı sistemi tüm ülkemize ve yüce Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yenin etmesi ve yeni kabinesini açıklamasının ardından, yeni sisteme resmen geçmiş oldu. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Mahmut Çatlık; “Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, gelişimi ve ilerleyen yüzyıllara daha güçlü girilmesi amacıyla oluşturulan Cumhurbaşkanlığı sistemi tüm ülkemize ve yüce Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu eşsiz topraklarımızı her alanda başarıya taşıyacak bir sistem olduğunu zamanla göreceğimizden hiçbir şüphem yok.  Ülkemizde ilk defa uygulanacak Cumhurbaşkanlığı sistemi hayata geçirilmiş ve yeni bakanlar kurulu görev dağılımı yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte girilen bu yeni dönemde başta ekonomide, sanayide, eğitimde ve tarımda milli değerlere sahip çıkarak geçmişimizden aldığımız derslerle geleceğimizi oluşturmak zorunda olduğumuz bir gerçektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli katkılarıyla oluşturduğu yeni bakanlar kurulumuzda görülüyorki bakanlarımızın almış oldukları eğitim ve bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar, görev aldıkları bakanlıklara uygun,  bu bizleri en çok memnun eden unsur olmuştur. Bundan sonra üretilecek projelerden ve yapılacak çalışmalardan umutlu olduğumuzu söylemek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanlar kurulumuza almış oldukları bu zorlu görevde başarılar dilerim” diye konuştu.

         AYSİAD

 Yönetim Kurulu BaşkanıHABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER