‘YENİ SİSTEMDE TÜRKİYE’NİN VE DENİZLİ’NİN GELECEĞİ’ KONUŞULDU

Star Şehir Buluşmaları kapsamında Milli İrade’nin Sesi Star Gazetesi’nin yazarları Denizli’ye geldi. Yazarlar katılımcılara ‘Yeni Sistemde Türkiye’nin ve Denizli’nin Geleceği’ konularında bilgiler aktardı.

‘YENİ SİSTEMDE TÜRKİYE’NİN VE DENİZLİ’NİN GELECEĞİ’ KONUŞULDU

Star Şehir Buluşmaları’nın durağı Denizli oldu. Etkinlik kapsamında; Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci- Yazarlar Mustafa Kartoğlu, Beril Dedeoğlu ve Alper Tekbaş Denizli’ye geldi. Gazeteci-Yazar Aziz Üstel ise rahatsızlığından dolayı buluşmaya katılamadı. Anemon Otel’de düzenlenen buluşmaya; AK Parti Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla davetliler katıldı. Etkinlikte yazarlar ‘Yeni Sistemde Türkiye’nin ve Denizli’nin Geleceği’ konusunu ele alarak katılımcılara bilgiler verdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Denizli tekstil ve sanayide olduğu gibi turizm sektöründe de güçlü bir şehir olacaktır. Her ne kadar lokomotifimiz Pamukkale olarak gözükse de Denizli'de turizm anlamında çok çeşitlilik var. Yaylalarıyla, termal sularıyla, 19 antik kenti ile Denizlimizin güzelliklerini anlatmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ BÜYÜK TÜRKİYE'NİN BÜYÜK ŞEHRİ OLARAK YER ALACAKTIR”
Denizli Horozu’nun ününden söz eden Denizli Valisi Hasan Karahan, sözlerine şöyle devam etti: “Osmanlı döneminde yetişen büyük velilerden; Merkezefendi, Denizlilidir. Denizli'de o güzel insanların nesilleri devam ediyor, inşallah kesilmeyecek. Denizli bunu 15 Temmuz'da, 15 Mayıs 1919'da ispatlamıştır. İnşallah bundan sonra da kıyamete kadar Denizli büyük Türkiye'nin büyük şehri olarak yer alacaktır.”

“DÜNYA BİR İTTİFAK KRİZİ YAŞIYOR”
Buluşmanın moderatörlüğünü yapan Gazeteci- Yazar Mustafa Kartoğlu; “Türkiye’nin içinde bulunduğu durum her şehri eşit derecede ilgilendiriyor. Hiç birimiz bundan bağımsız değiliz. Bugün karşı karşıya olduğumuz uluslar arası sorunlar, krizler ya da gerginlikler Dolar’ın değerini etkiliyor. Denizli’de çok fazla üretim kategorisi var. Dolar’ın değeri Denizli’yi girdi ve satış bakımından da etkiliyor. Türkiye’nin iç politikasının bu durumla bir ilgisi yok. Tamamen dış politikayla ilgisi var. Dünya bir ittifak krizi yaşıyor. ABD ve diğer müttefikleri arasında bir ittifak krizi yaşanıyor. Diğer müttefiklerle Türkiye’nin aynı tehditlerle karşı karşıya geliyor olması Türkiye için bir avantaj. ABD hegemonyasının devam etmemesi adına tek başımıza mücadele etmediğimizin bir göstergesidir” dedi.

“ABD’NİN TUTARSIZ TUTUMU TÜRKİYE’YE YARAMAKTADIR”
Gazeteci- Yazar Beril Dedeoğlu; “ABD’nin bugünkü yönetiminin tutarsızlığı Türkiye’nin çok taraflı ve farklı arayışlarını kolaylaştırıcı bir niteliğe sahip. ABD’nin bu tutumu yeni işbirliklerinin zemininin hazırlanması açısından Türkiye’ye yaramaktadır. Meseleye eski tip ittifak ilişkileri içerisinden bakmamak gerekiyor. Hiçbir devlet yumurtaların tümünü aynı sepete koymuyor. Hiçbir devlet tek bir tür ilişki peşinde değildir. ABD ile ortaya çıkan krizler döneminin Türkiye’nin aradığı fırsatlara zemin hazırladığı inancındayım. Özellikle Avrupa’da ABD’den yaka silken kesimlerle yeni bir ilişki zeminine vesile olacağı kanaatindeyim. Rusya-ABD ilişkilerinde Türkiye’ye önemli bir dengeleme fırsatı çıkacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ TÜRKİYE EKONOMİSİNDE HAK ETTİĞİ YERİ ALMALI”
Denizli’ye övgüler yağdıran Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak; “Biz bir yerleşim yerinde ne ararız? Yerli ve milli bir duruş, üretimde ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı ararız. Denizli bu anlamda tabir-i caizse tam bir prototip şehir. Denizli’yi ne kadar takdir etsek azdır. Denizli inşallah Türkiye ekonomisinde hak ettiği yeri alır” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ, TÜRK TURİZMİNİN İLKLERİNİN BAŞLADIĞI YERDİR”
“2018 yılı, yaz sezonunun tam ortasında 32 milyar Dolar gelir ve 40 milyon turistle tüm zamanların rekorunun kırıldığı bir yıl oldu” diyen Gazeteci- Yazar Alper Tekbaş sözlerine şöyle devam etti: “Şimdiden 2019 yılının rezervasyonları Türkiye’ye geliyor. Turizm sektörü 54 sektörle direkt bağlantılıdır. 1 buçuk milyon insana iş imkanı sağlayan ve ülkenin tanıtımında, gücünün ifadesinde önem arz eden bir sektördür. Pamukkale, Türkiye’nin ilklerindendir. Türkiye’de 1980 sonrasında gelişen turizm yatırımlarını düşündüğümüzde, Türk turizmi genç, dinamik ve yenilikçi bir vizyona sahiptir. Denizli, Türk turizminin ilklerinin başladığı yerdir.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205