Yeni tedbirler yolda! Restoran ve kafeler…

Son günlerde artışa geçen vakaların ardından yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Vakaların ocak ayı sonunda 100 bine dayanması ve buna bağlı olarak ek tedbirlerin gelmesi bekleniyor. Yeni tedbirlerle ilgili gelen bilgiler…

Yeni tedbirler yolda! Restoran ve kafeler…

Günlük vaka sayılarının ocak ayı sonunda 100 bine çıkması bekleniyor. Buna göre, Türkiye yeni bir yol haritası hazırlamaya başladı. Gündemde ise restoran, kafe, sinema ve tiyatroda yüzde 50 kapasite kuralının yeniden uygulanması var.

VAKALAR TAVAN YAPTI

Sabah gazetesinin haberine göre; Tüm dünyada olduğu gibi omicron Türkiye'de de baskın varyant haline gelirken günlük vaka sayıları rekor kırmaya başladı. Bu kapsamda rakamların daha da yükselmesi halinde alınacak önlemler, özellikle de okulların ve üniversitelerin durumu masaya yatırılıp bir yol haritası hazırlanmaya başlandı.

VAKA SAYISININ 100 BİNE DAYANMASI BEKLENİYOR

Omicron etkisi ile Türkiye'de vaka sayaları rekor kırdı. Bu sayının bir kaç hafta içinde (Ocak ayı sonuna kadar) 100 binlere ulaşması bekleniyor.

YENİ YASAKLAR GELİR Mİ?

Edinilen son bilgilere göre sağlık sistemi ile ilgili şu anda bir sıkıntı yaşanmıyor ancak zorlanmaya başladığı anda ne tür uygulamalar yapılacağı ile ilgili bir yol haritası da hazırlanıyor. Yol haritasında adım adım neler yapılabileceğine ilişkin maddeler yer alıyor.

GÜNDEME GELEN TEDBİRLER

Üzerinde durulan önlemler, AVM, tiyatro, konser, restoran ve cafelerdeki denetimlerin sıklaştırılması, belli alanlara aşı kartı ya da PCR testi ile girilmesi. Duruma göre kapalı alanların kullanım kapasitesinin yüzde 50'ye düşürülmesi bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER