Yeni yılın ilk mesajı Türk İşaret Dili Kursu öğrencilerinden

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Türk İşaret Dili kursu öğrencileri kahvaltı etkinliğinde buluştu. Etkinlikte bir araya gelen öğrenciler farkındalık için yeni yıl mesajını işaret diliyle verdi.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk İşaret Dili Kursiyerleri kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Etkinliğe Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Öğretmeni Kudret Çelebioğlu ve kursiyerler katıldı.

“ONLARIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

İşitme engelli bireylerin hayatımızın her anında olduğuna değinen Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Öğretmeni Kudret Çelebioğlu; “ İşitme engellilerin hayatına dokunmak, onların hayatındaki en büyük sorun olan iletişim konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Onların sorunlarının farkındayız. Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte işaret dili eğitimlerimiz devam ediyor. Bize desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’a, Merkezefendi Halk Eğitim müdürümüz Turan Genç’e ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 122 kursla eğitimlerimiz devam ediyor. Denizlililer bu konuda bilinçli. Eğitimlerimize yoğun ilgi var. Herkes işaret dili eğitimi almalı. Velilere bu konuda büyük görev düşüyor. Çocuklarını bu eğitimi almaya yönlendirmeli. 2020 yılının tüm herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum. İşitme engelli bireylerin umuyorum ki en büyük problemleri olan iletişim sorununun çözümü adına bir yıl olur” dedi.

Etkinlik sonunda kurslarına devam eden öğrenciler işaret dili kullanarak yeni yılın sağlık, mutluluk, huzur getirmesi temennisinde bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER