Yeni yöneticilere oryantasyon eğitimi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlara ilk defa yönetici olarak görevlendirilen müdür ve müdür yardımcılarına yönelik ‘Yönetim Süreçleri Bilgilendirme’ toplantısı yapıldı.

Yeni yöneticilere oryantasyon eğitimi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlara ilk defa yönetici olarak görevlendirilen müdür ve müdür yardımcılarına yönelik ‘Yönetim Süreçleri Bilgilendirme’ toplantısı yapıldı. Merkezefendi Bereketler İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik ve ilk defa yönetici olarak görevlendirilen müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Toplantıda konuşan Müdür Oğuz; “ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) ile yönetici olan siz değerli arkadaşlarımızla tanışmak için bir araya geldik. Yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Sizleri eğitim camiamıza taze kan olarak nitelendiriyorum. Öğrencilerimizin rol modeli biz eğitimcileriz. Çocuğa ufak bir dokunuş geleceğe dokunuştur. İlimizdeki okullarımız gerek bina gerekse araç gerek anlamında çok iyi durumda. Geleceğimizi iğne oyası misali ince ince işlemek ve yetiştirmek eğitimciler olarak en kutsal görevimizdir. Teknolojiyi ve imkanları fırsatlara dönüştürerek çocuklarımıza aktarmalıyız. İlimizde 285 olan beceri atölyeleri binli rakamlara taşıdık. 2023 Türkiyesinde Denizli’nin en üst sıralarda olması için çaba sarf ediyoruz. Kabiliyetlli ve vizyonu olan bir eğitimci ordusuna sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Eğitim yöneticiliği fedekarlık ve emek isteyen bir vazifedir. Sizlerin aşk ve şevkle yıllarca bu görevi ilimiz ve ülkemiz için yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. Toplantıda yöneticilere, 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları, eğitim-öğretim çalışmaları, özlük iş ve işlemleri, bakanlık politikaları, kanun ve yönetmelikler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER