Yenicekentli üreticilere tarımsal sulama desteği

Yenicekent Mahallesi’nde sulanamayan tarım arazilerine suyun taşınabilmesi için bin 200 metrelik hatta çalışma başlatıldığını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, çalışmalar tamamlandığında Yenicekent’in kuzeyinde ve batısında bulunan tarım arazilerinin önemli bir bölümünün suya kavuşacağını açıkladı.

Yenicekentli üreticilere tarımsal sulama desteği

Buldan Belediyesi, alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra ilçe tarımını, hayvancılığını ve turizmini geliştirmek amacıyla önemli projeleri bir bir hayata geçiriyor. Buldan Belediyesi, Yenicekent Mahallesi’nde tarım arazilerini sulama konusunda zorluk çeken çiftçilerin yüzünü güldürecek çalışmanın startını verdi. Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut sondaj kuyusundan tarım arazilerine suyun taşınabilmesi için bin 200 metrelik hatta çalışma başlattı.

Hat üzerinde alt yapı çalışmaları tamamlandığında çiftçiye boru desteğinin de sağlanacağını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, çalışmalar tamamlandığında Yenicekent’in kuzeyinde ve batısında bulunan üzüm bağları ile meyve sebze bahçeleri ve zeytinlik alanın önemli bir bölümünün suya kavuşacağını açıkladı. Başkan Şevik, “Yenicekentli çiftçilerimizden gelen sulama suyu taleplerini yerine getirmek için başlattığımız çalışma ile ürün çeşitliliği ve tarım arazilerinin verimliliği artacak. Bölge üreticilerimizin yüzünü güldürecek çalışma kapsamında, bin 200 metre uzaklıktaki sondaj kuyusundan borular içinde taşınan sulama suyu ile mahallemizin kuzeyinde ve batısında bulunan üzüm bağları, meyve-sebze bahçeleri ile zeytinlik alanın önemli bir kısmı sulanabilecek. Çiftçilerimize yönelik çalışmada bizlere destek veren Büyükşehir Belediyesi’ne, Cumhur İttifakı il ve ilçe temsilcilerine, belediye meclis üyelerimiz ile bölgede yoğun mesai harcayan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER