Yenicekentliler, ‘Halil İbrahim Sofrası’nda buluştu

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Dolsun' sloganı ile ilçe sınırlarında başlattığı ‘Halil İbrahim Sofrası’, Yenicekent Mahallesi’de kuruldu. Buldanlılardan da tam destek gören etkinlikte, birlik ve beraberlik örneği sergilendi.

Yenicekentliler, ‘Halil İbrahim Sofrası’nda buluştu

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Dolsun' sloganı ile ilçe sınırlarında başlattığı kampanyaya; Buldanlılardan da tam destek geldi. Bozalan, Kadıköy ve Çamköy Mahalleri’nin ardından Yenicekent’te kurulan ‘Halil İbrahim Sofrası’nda bin 500 Yenicekentli aynı sofrada buluştu. Yardımlaşmanın önemine vurgu yapılan etkinlikte, Buldanlılar; birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini yaşadı.

Programa; Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Demokrat Parti İl Başkanı Aykut Yıldırım, Demokrat Parti Buldan İlçe Başkanı Mesut Keskin, Buldan Belediyesi Meclis Üyesi Hacip Özcan da katıldı. 'Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek' inancı ile böyle bir proje başlattıklarının altını çizen Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; "Bizler Sadaka taşları ile paylaşmayı şiar edinen köklü bir geleneğe sahibiz. Bu geleneğimizi ilçemizde sürdürmek; Buldan sınırlarımız içinde kimsenin aç kalmamasını sağlamak amacı ile böyle bir projeyi hayata geçirdik. Proje kapsamında yardımsever vatandaşlarımızdan kuru erzak yardımları alarak ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıyoruz. Bu yardımları ilçemizde bulunan marketlere koyduğumuz 'İsraf Kutuları' ile topluyoruz. Bu şekilde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da mahcup etmeden evlerinde sıcak aşlarının olmasını amaçlıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda başlattığımız projemiz kapsamında 45 mahallemizde 'Halil İbrahim Sofrası' buluşmaları düzenledik. Bu buluşmalar çerçevesinde bugün Yenicekent Mahallemizde bir araya geldik. Mahallelerimizden de projemize tam destek geldi. Bütün hemşehrilerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her şey daha güzel bir hoşgör kenti Buldan için" şeklinde açıklamalarda bulundu.

TOLGA ALP DÜZGÖREN - MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER