Yenicekent’te pazaryeri ve meyve kurutma tesisinin temeli atıldı

Buldan İlçesi’ne bağlı Yenicekent Mahallesi’nde Kapalı Pazaryeri’nin ve Meyve Kurutma Tesisi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Meyve Kurutma Tesisi’nin temel atma töreninde konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; “Tesisimiz; meyve diyarı Yenicekent'te, bölge insanının refah düzeyini artıracak. Modern Meyve Ve Sebze Kurutma Tesisi hayırlı olsun” dedi.

Yenicekent’te pazaryeri ve meyve kurutma tesisinin temeli atıldı

Buldan halkının ihtiyaçlarına göre projeler üreten ve bunları birer birer hayata geçiren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; Yenicekent'te bulunan yarı açık pazaryerinin yerine, kapalı pazar yeri yapımı için kolları sıvadı. Projelendirilen Yenicekent Kapalı Pazaryeri’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törene; Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın yanı sıra, Demokrat Parti İl Başkanı Aykut Yıldırım, Demokrat Parti Buldan İlçe Başkanı Mesut Keskin, Buldan Belediye Meclis Üyesi Hacip Özcan ve vatandaşlar katıldı.  

PAZARYERİ, ŞUBAT SONUNDA HİZMETE GİRECEK

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; Buldan'ı daha modern bir yaşama kavuşturmak için çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Başkan Gülbay; "Burada yarı açık ve oldukça kullanışsız bir pazaryerimiz vardı. Her cuma günü mahalle halkımız için pazar alışverişi yapmak oldukça zordu. Biz de mahalle halkımızın dört mevsim daha konforlu bir pazaryerinde alışveriş yapmaları amacı ile bizlere gelen talepleri değerlendirerek, kapalı pazaryeri projemizin startını verdik. Bugün temelini attığımız Kapalı Pazaryerimizin Şubat Ayı’nın sonunda hizmete açılmasını hedefliyoruz. Bugün yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum" cümlelerine yer verdi.

“HAYIRLI OLSUN”

Meyve diyarı; Yenicekent'te bölge insanının refah düzeyini artıracak bir başka tesisin de temel atma töreni de yapıldı. Başta üzüm olmak üzere pek çok meyve ve sebzenin üretildiği bölgelerden olan Yenicekent'te en büyük ihtiyaçlardan olan modern meyve ve sebze kurutma tesisinin temel atma töreni de protokol üyelerinin katılımı ve dualar eşliğinde gerçekleşti. Buradaki törende konuşan Başkan Gülbay, şunları söyledi: “Tesisimiz; meyve diyarı Yenicekent'te, bölge insanının refah düzeyini artıracak. Modern Meyve Ve Sebze Kurutma Tesisi hayırlı olsun” dedi.”

TOLGA ALP DÜZGÖREN - MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER