YENİLENEN HONDA JAZZ, DENİZLİ'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİLENEN HONDA JAZZ, DENİZLİ'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Sınıfının en geniş ve en ferah yaşam alanıyla dikkat çeken Honda Jazz yenilenen yüzüyle Denizli Turkuaz Otomotiv’de yapılan etkinlikle görücüye çıktı.  Daha sportif bir tasarıma kavuşan yeni Honda Jazz büyük ilgi odağı olurken; müşterilerden de tam not aldı.

Honda’nın ilk kez 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği küçük sınıftaki temsilcisi makyajlı Jazz, yeni donanım seviyesi ve motor seçeneği ile yollara düştü. Dünyada ilk olarak Türkiye’de satışa çıkarılan ve yenilenen yüzüyle müşterilerin karşısında çıkan Honda Jazz, Denizli Turkuaz Otomotiv’de yapılan etkinlikle görücüye çıktı.  Lansmanda konuşan ve yeni yüzüyle ilk kez satışa sunulan araç hakkında bilgiler veren Turkuaz Honda Satış Müdürü İsmail Varlık, “ Aracımız B segment dediğimiz bir otomobil, özellikle bayan müşterilerimizin tercih ettiği bir araç diyebiliriz. 1300 motor, 102 beygir ve 1500 motor, 130 beygir olarak iki versiyon halinde geliyor. Daha öncesinde sadece 1300 motor, 102 beygir olarak geliyordu. Biraz daha performansı ön planda tutarak 1500 motor, 130 beygir güç üreten bir motor daha üretilerek aracın üzerine ilave edildi. Elegance ve dinamik olarak iki versiyon halinde ve iki motor seçeneğiyle geliyor. İlk olarak Almanya’da Frankfutrt Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Bununla birlikte ilk kez de Türkiye’de satışa sunuldu. Japonya’da üretilen bir otomobil, Frankfurt’taki sergiden sonra ilk olarak burada satışa sunuldu. Bu ayrıcalıkta Honda’nın Türkiye’ye vermiş olduğu önemden geçiyor” dedi.

 

 “93 BİN 900 TL’DEN SATIŞA ÇIKARDIK”
Aracın değişikliğe giden ve yenilenen kısımlarıyla ilgili de bilgi veren Satış Müdürü İsmail Varlık, “Arabanın ön farlarında bir değişiklik var. En büyük değişiklik motorizasyonda oldu. Ön ve arka park sensörleriyle beraber, arka kısımda bir difizör, ön ve arka tarafta tampon uzatmaları, iç kısımlarda ise turuncu dikişlerle daha sportif bir görünüme kavuştu. Araca çeşitli artılar kazandırıldı. Bu değişikliklerden dolayı arabada maliyet olarak da bir artış söz konusu oldu. Şu anda her iki versiyonda da tanıtım fiyatları var. Her ikisinde de 93 Bin 900 TL’den satışa çıkarmış durumdayız” diye konuştu.

“BAYAN MÜŞTERİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”
Araçta çok hafif bir makyaj olduğunu belirten Satış Müdürü Varlık, “Otomobilin görselliği çok bozulmadan, biraz daha dinamik ve hareket edilebilecek ufak dokunuşlar yapıldı. Ekipman ve donanım olarak şu anda sınıfının en iyi aracı diyebiliriz. Isıtmalı koltuktan, şehir içi aktif fren sistemine, çarpışma önleyici ve hafifletici sistemine ve navigasyona kadar tamamen dolu bir otomobil. Özellikle bayan müşterilerin çok tercih edeceği türden yenilikler yapıldı. Ciddi anlamda park mesafesi olan ve avantaj sağlayan bir otomobil, bu konularda hassas olan bütün bayan müşterilerimizi buraya bekliyoruz” dedi.

“JAZZ VE JAZZ MERAKLILARINI SHOWROOMUMUZA BEKLİYORUZ”
Honda’nın 6 yıl 150 Bin Km garantisi olan bir otomobil olduğunu açıklayan Satış Müdürü Varlık, “Şu anda Türkiye’de 6 yıl ücretsiz garanti veren ve ücret almayan tek marka. Denizli’nin de trafiği malum, bu trafikte de yüksek, güvenilir, geniş ve ergonomik bir araç kullanmak gerekiyor. Bu saydıklarımızın hepsi Honda’da mevcut, o yüzden bizi tercih etsinler. Jazz ve Jazz meraklılarını showroomumuza bekliyoruz” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER