Yenişehir'in çilesi son buluyor

Yenişehir Mahallesi'ne 30 yıl önce döşenen içme suyu hatlarının ilk kez baştan aşağıya yenilenmesi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Ömrünü tamamlamış borularda meydana gelen patlaklardan dolayı sık sık su kesintileri yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri soruna el atan Büyükşehir Belediye Başkan Osman Zolan'a teşekkür etti.

Yenişehir'in çilesi son buluyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün Yenişehir Mahallesi’nde sürdürdüğü alt yapı çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yenişehir sakinleri bölgedeki içme suyu hatlarının 1990'lı yıllarda yapıldığını belirterek, yaklaşık 30 yıl önce döşenen alt yapının ömrünü tamamladığını, eskiyen su boruları nedeniyle de sık sık su kesintileri yaşadıklarını belirtti. İçme suyu hatlarının 30 yıl sonra, ilk kez baştan aşağı yenileneceğini kaydeden Yenişehirliler proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti. Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Karataş, mahallenin alt yapısının 1990 yılında yapıldığını anlatarak, "O yılarda burada bin aile oturuyorsa şu anda 4, 5 bin konut var" dedi. Gerek alt yapının eskimesinden gerekse nüfusun artış hızından hatların yetersiz kaldığını ve sık sık arızalar yaşandığını anlatan Muhtar Karataş, "Şu anda çalışmalar iyi ilerliyor herhangi bir sıkıntı yok. Yollarımız geniş olduğu için vatandaşlarımızı fazla mağdur etmiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

YENİŞEHİR'E İLK YERLEŞENLER ANLATTI

Yenişehir Mahallesine 1994 yılında geldiğini ve ilk yerleşenlerden biri olduğunu anlatan Süleyman Tosun, "İlk seneler hiçbir sıkıntı yoktu her şey normaldi. Fakat nüfus artınca 3-4 günde bir su patlakları olmaya başladı. Bu su patlakları vatandaşı çok rahatsız etti. Çok sıkıntılar çektik. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'dan Allah razı olsun, bu işe el attı ve şu anda içme suyu hatlarımız değişiyor. Çok memnunuz" dedi. Ömer Emer ise, 1994 yılından beri Yenişehir Mahallesi'nde oturduğunu belirterek, "Son zamanlarda sık sık su kesintileri yaşanmaya başladı. Daha önce altyapının zamanın şartlarına göre yapıldığını ve yenilenmesi gerektiğini düşünüyordum. Şu anda da Başkanımız Osman Zolan bu konuya el attı ve çalışmalar başladı. Tüm bunlar için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim" ifadelerini kulandı.

"BAŞKANIMIZ OSMAN ZOLAN YAPTIĞI HER İŞTE OLAĞANÜSTÜ"

1996 yılından beri Yenişehir'de oturduğunu kaydeden Habib Yasin Eyüboğlu da, "Buranın altyapısı artık eskidi ve eskidiği için sık sık su kesintileri oluyordu. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetten dolayı teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra su kesintileri olmaz" dedi. Aysun Gedik, "Sularımız çok kesiliyordu, borular patlıyordu, sular kumlu akıyordu. Çalışmalar bittikten sonra inşallah tüm bu sıkıntılar giderilecek. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Bey'e çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Uzun süredir su ile ilgili sıkıntı çektiklerini anlatan Jülide Mirzamlı ise, "Böyle bir girişim çok iyi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan yaptığı her işte olağanüstü. Başarılarının devamını diliyorum. Böyle bir sıkıntımız kalmayacak daha temiz suyumuz olacak" dedi.

"SU KESİNTİLERİMİZ ÇOK AŞIRI DERECEDEYDİ"

Yenişehir için güzel bir yatırım yapıldığını vurgulayan Gökhan Ayhan da, şunları söyledi: "Yenişehir’de 5 yıldır yaşamaktayım. Su kesintilerimiz çok aşırı derecedeydi. Gecede gündüzde sular kesiliyordu. Dolayısıyla şu anda altyapı çalışmalarımız çok güzel ilerliyor. Belediye Başkanımız şu anda çok güzel çalışıyor. 1995 yılından beri Denizli’deyim Denizlimize yapılan çalışmalar çok güzel." 15 yıldır Yenişehir'de ikamet ettiğini belirten Mehmet Can Üresin, "Burası eski bir yerleşim yeri. Su sorunumuz sürekli oluyordu. Sürekli kesintiler oluyordu. Bu çalışmalar sayesinde bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Esnaf da rahat edecek. Gerçekten çok teşekkür ederiz. Şu zor dönemde önce su sorunu çözüldü sonra da koronavirüs illeti çözülür inşallah ve herkesin yüzü güler" dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin 18 milyon lira yatırım maliyeti ile hayata geçirdiği proje ile Yenişehir Mahallesi'ne 72 kilometrelik içme suyu hattı döşenecek. Proje yaklaşık 3 ay içinde tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aşkın
Ali Aşkın - 1 yıl Önce

Huzurlu sağlık yıllar dilelim

SIRADAKİ HABER