Yenişehir Mahallesi, kanlarını bağışladı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Yenişehir Mahallesi sakinleri, mahalle Muhtarı Mehmet Karataş tarafından organize edilen ‘Kan Bağışı’ etkinliğine katılarak, bağışta bulundular.

Yenişehir Mahallesi, kanlarını bağışladı

Merkezefendi İlçesi’nde bağlı Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Karataş’ın girişimleriyle, Kızılay Kan Merkezi’nde ‘Kan Bağışı’ etkinliği düzenlendi.

Mahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Muhtar Mehmet Karataş, kan bağışının mahallede geleneksel hale getireceklerini belirtti.

Kızılay Kan Merkezi’nin 3 ayda bir Yenişehir Mahallesi’ne geleceğini belirten Muhtar Karataş, “Amacımız Kızılay’ın kan ihtiyacına destek olmaktır. Bir torba kan, hayat kurtarır. Mahalle sakinlerimizin ilk gün kan bağışına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. 50 kişi kan bağışında bulundu. Bu sayımızı her geçen ay artıracağız” dedi.

Dr. Nesrin Çelik, Mehmet Karataş, Nedim Erçelik, Metin Hamarat, Huzeyfe Önür, Ramazan Şanlıalp, Nilay Yılmaz

“BİR GÜN HEPİMİZE İHTİYAÇ OLABİLİR”

İlk kez kan bağışında bulunan 18 yaşındaki Ceylin Kaydırma, “Kan bağışı yapılmasını tavsiye ediyorum. Kan bağışı hayat kurtarıyor. Bir gün hepimize kan ihtiyacı olabilir. 18 yaşını doldurduğum için kan bağışında bulundum, mutluyum. Bu bağışı geleneksel hale getireceğim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER